Декомунізацію підтримують 48% українців, проти – 36%

Поділитися
Декомунізацію підтримують 48% українців, проти – 36% Декомунізація в Україні знайшла підтримку серед молодих і освічених людей © twitter.com/LUGANSK_TODAY
Яскраво виражена підтримка ліквідації пам'ятників окупаційного режиму в Україні спостерігається на Заході країни і серед молодих освічених людей.

Майже половина громадян (48%) підтримують ідею заборони комуністичної ідеології в Україні, проти – 36%, не визначилися – 16%, свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Більшість (78%) жителів Заходу, половина жителів Центру, третина жителів Півдня виступають за заборону комуністичної ідеології, тоді як на Сході таких – 18%. Чим молодші респонденти і чим вище рівень їх освіти, тим більше вони підтримують ідею заборони комуністичної ідеології.

За даними опитування, 41% респондентів підтримують ініціативу демонтажу всіх пам'ятників Леніну в Україні, разом з тим майже половина респондентів (48%) виступають проти цієї ініціативи, 11% – не визначилися. На Заході найбільше (72%) підтримують цю ідею, в Центрі цей показник менше майже у два рази – 41%, на Півдні – майже в три (26%), а на Сході – в чотири рази (18%).

Соціологічна група "Рейтинг"

Ставлення до ініціативи перейменування радянських назв міст і вулиць в Україні неоднозначне. В цілому її скоріше не підтримують (57%), ніж підтримують (35%). У той же час, якщо допустити, що перейменування може відбуватися вибірково, то ставлення до ініціативи значно пом'якшується і кількість прихильників вже перевищує кількість противників (49% проти 44%). Так, 34% вважають, що потрібно перейменовувати лише ті назви, які названі на честь радянських політичних діячів, які вчинили злочини проти Українського народу і це документально доведено, 15% – усі назви, які названі на честь радянських політичних діячів.

Опитування Соціологічної групи "Рейтинг" проводилося 4-11 листопада 2016 року серед 2000 респондентів методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Читайте також: Конституційний суд відмовився розглядати перейменування Дніпропетровська

Нагадаємо, що 21 травня 2015 року набрав чинності закон України "Про засудження комуністичногота націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

14 липня 2015 року Верховна Рада завершила свою частину декомунізації, перейменувавши 1012 населених пунктів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі