ДБР прийшло з обшуками в НАБУ через справу Гладковських

Доповнено
Поділитися
ДБР прийшло з обшуками в НАБУ через справу Гладковських © antikor.com.ua
Дозвіл на обшук ще 19 квітня дав Печерський райсуд Києва.

Державне бюро розслідувань у вівторок, 23 квітня, прийшло з обшуком в Національне антикорупційне бюро України. Про це повідомляє "Українська правда" з посиланням на НАБУ.

Причини обшуку на разі не називають.За словами речниці бюро розслідувань, все відбувається спокійно, працівники НАБУ співпрацюють із ДБР.

У свою чергу як повідомляє Bihus.info, обшуки проводяться у межах кримінального провадження щодо можливих зловживань Національного антикорупційного бюро під час слідства у справі поставок далекомірів на Харківський бронетанковий завод, до яких може бути причетний син колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки та оборони Ігор Гладковський, надали доступ до документів НАБУ. Зокрема дозвіл на обшук 19 квітня ухвалила слідча суддя Печерського районного суду міста Києва Світлана Смик.

Як зазначається в рішенні суду, ДБР перевіряє факти того, що службові особи НАБУ, використовуючи своє службове становище усупереч інтересам служби, умисно приховали листування іншого фігуранта справи Андрія Рогози, яке НАБУ отримало із Головної військової прокуратури. Вказане листування містилося на 87 сторінках, які військові прокурори виділили з іншого кримінального провадження. Слідчий ДБР у клопотанні вказував, що цими листуваннями підтверджується факт заволодіння службовими особами різних суб'єктів господарювання коштами підприємств, що входять до складу ДК "Укроборонпром", зокрема ХБТЗ, яке розслідує НАБУ.

У ДБР вважають, що службовці НАБУ протягом двох років з метою нібито держання будь-якої неправомірної вигоди не проводили жодних слідчих (розшукових) дій та інших заходів, спрямованих на здобуття доказів та притягнення винних до кримінальної відповідальності. Так, у вказаному провадженні попередня кваліфікація за частиною 2 статті 364 (зловживання службовим становищем) і ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що розслідування проекту Bihus.Info було присвячено масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор з бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, а також нинішній голова "Укроборонопрому" Павло Букін. Зазначимо, що голову "Укроборонпрому", а також трьох з п'яти членів наглядової ради концерну, призначає президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомлялося про те, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабара за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабні зловживання в оборонному секторі. Детальніше читайте в статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" та "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі