Згідно з повідомленням прес-служби Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, відповідне рішення уряд прийняв згідно із законом про декомунізацію.
Зокрема, в Донецькій області: Артемівська райадміністрація була перейменована на Бахмутську, Червоноармійська - на Покровську, Тельманівская на Бойківську, а також в Чернігівській області Щорська - на Сновську.
У серпні 2017 року директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович повідомив про те, що декомунізація в Україні в контексті перейменування в цілому відбулася.
"Якщо в цифрах, коротко, то перейменовано 987 населених пунктів. З них 32 міста. Що ще не перейменовано - це дві області, Дніпропетровська та Кіровоградська. Вони прописані в Конституції, і їх перейменування має відбуватися через зміну Основного закону або, як варіант, через вилучення переліку областей", - сказав він.
Крім того, перейменовано вже 52 тисячі вулиць. "Це, знову ж таки, майже все. Хоча в деяких населених пунктах затягнулися дискусії про перейменування. Навіть у Києві, здається, з десяток назв все ще підлягають декомунізації", - додав В'ятрович.
За даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", майже половина громадян (48%) підтримують ідею заборони комуністичної ідеології в Україні, проти – 36%, не визначилися – 16%.