Чи в правильному напрямку розвиваються події в Україні – як змінилася думка українців

Інфографіка
Поділитися
Кількість тих, хто вважає, що справи йдуть у правильному напрямку зменшилася з 61% до 45,3% 

Впродовж останніх місяців кількість українців, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямку стабільно зменшується. Пік припав на лютий-березень (61%) й з того їх відсоток зменшився до 45,3%, згідно з результатами опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова. 

Після початку повномасштабної агресії Росії проти України частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, істотно зросла (з 20% у грудні 2021 року до 51% у вересні-жовтні 2022 року, досягши найвищих показників у лютому-березні 2023 року (61%). Після цього спостерігається тенденція зниження цього показника (до 45% за даними останнього опитування). 33% респондентів вважають, що події розвиваються в неправильному напрямі, а 21,5% не визначилися.

32% українців вважають, що Україна здатна подолати існуючі проблеми та труднощі протягом найближчих кількох років, 45% вважають, що Україна зможе подолати проблеми у більш віддаленій перспективі, і 7% – що Україна не здатна подолати існуючі проблеми (решта – не визначилися).

Найбільш оптимістично українці оцінювали перспективи подолання проблем і труднощів наприкінці 2022-го й на початку 2023 року, а оцінки перед початком повномасштабного вторгнення Росії були значно песимістичнішими.

Опитування проводилося з 8 по 15 грудня 2023 року методом face-to-face. Всього опитали 2019 респондентів віком від 18 років в областях України підконтрольних уряду, але у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях лише там, де не ведуться бойові дії.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Водночас, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Нагадаємо, більше половини українських громадян (58%) вірять, що Україна переможе у війні в короткостроковій перспективі, 6% – у найближчі кілька місяців, 21% – до літа наступного року, ще 31% – через один-два роки. Серед політиків, посадовців та громадських діячів українці найбільше довіряють президенту Володимиру Зеленському, очільнику Миколаївської ОВА Віталію Кіму та міністру закордонних справ Дмитру Кулебі. За результатами опитування, кожен четвертий українець впродовж 2023 року волонтерив, кожен другий – допомагав переселенцям, а 64% – перераховували гроші для ЗСУ волонтерам та благодійним фондам.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі