Чи є законною перевірка наявності COVID-сертифікатів: роз'яснення МОЗ

07 листопада, 2021, 13:13 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Сертифікат вакцинації або ПЛР-тест вимагають у громадських закладах  у "червоних" зонах карантину.

Чи є законною перевірка наявності COVID-сертифікатів: роз'яснення МОЗ
© Главком

У Міністерстві охорони здоров'я України зазначають, що періодично у соцмережах з'являються відео та публікації, де вказується, що демонстрація COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. Однак в міністерстві заперечують це, оскільки медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає. 

Відповідно до цього, поліція під час перевірок дотримання карантинних правил може вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.

Повідомляється, що норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. У цих закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про вакцинацію.

Однак в "червоній" зоні карантину працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19.  У  вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки  медичних документів (негативного тесту чи сертифікату вакцинації).

З 21 жовтня в Україні почали діяти нові карантинні правила перевезень, які стосуватимуться регіонів із жовтим, помаранчевим або червоним рівнем епідеміологічної небезпеки.

Працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також Патрульної поліції України перевірятимуть достовірність Covid-сертифікатів за QR-кодом або сканувавши їх паперовий варіант. Перевірки проводитимуться у місцях великого скупчення людей, зокрема під час перевезень.

Читайте також: Українці,які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий сертифікат. Названа умова

Related video

Які обмеження очікують невакцинованих від COVID-19 громадян в різних країнах - розповідає в статті "Вакцинація та «дискримінація»" Олексій Коваль.

Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19 Вперше схвалено вакцину одразу проти двох штамів Covid-19 Велика Британія стала першою країною, яка схвалила «ковідну» вакцину одразу проти двох штамів. Її планують використовувати в королівстві як осінній бустер. Україна зможе виробляти мРНК вакцини — ВООЗ має надати відповідну технологію Наразі в Україні не виробляються вакцини від жодної хвороби. В Україні за минулу добу діагностували понад 25 тисяч нових випадків COVID-19 За весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіло 4 783 835 осіб. Минулої доби в Україні виявили 24 440 випадків коронавірусу, понад 33 тисячі людей одужали За весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіло 4 758 773 особи. В Україні зафіксовано понад 13 тисяч нових випадків COVID-19, за добу від ускладнень померли 127 людей За весь час пандемії в Україні на коронавірус захворіло 4 734 333 особи.
За матеріалами: ZN.UA / Підготував/ла : Анна Конюченко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК