У Міністерстві охорони здоров'я України зазначають, що періодично у соцмережах з'являються відео та публікації, де вказується, що демонстрація COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію – це розголошення медичної таємниці. Однак в міністерстві заперечують це, оскільки медична таємниця містить звернення до лікаря чи діагноз, а в документах про вакцинацію цих жодних відомостей немає.
Відповідно до цього, поліція під час перевірок дотримання карантинних правил може вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому закон.
Повідомляється, що норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. У цих закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про вакцинацію.
Однак в "червоній" зоні карантину працювати можуть лише ті громадські заклади, де 100% персоналу та відвідувачів вакциновані або мають негативний тест на COVID-19. У вказаних закладах вже йдеться про можливість перевірки медичних документів (негативного тесту чи сертифікату вакцинації).
З 21 жовтня в Україні почали діяти нові карантинні правила перевезень, які стосуватимуться регіонів із жовтим, помаранчевим або червоним рівнем епідеміологічної небезпеки.
Працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб на місцях, а також Патрульної поліції України перевірятимуть достовірність Covid-сертифікатів за QR-кодом або сканувавши їх паперовий варіант. Перевірки проводитимуться у місцях великого скупчення людей, зокрема під час перевезень.
Які обмеження очікують невакцинованих від COVID-19 громадян в різних країнах - розповідає в статті "Вакцинація та «дискримінація»" Олексій Коваль.