Українці,які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий сертифікат. Названа умова

Поділитися
Українці,які перехворіли на COVID-19, зможуть отримати цифровий сертифікат. Названа умова © unsplash/enginakyurt
У МОЗ розповіли, як отримати цифровий сертифікат про одужання.

Невакциновані українці, які перехворіли на коронавірус і мають підтвердження, зможуть у сімейного лікаря отримати цифровий сертифікат про одужання, який дозволить на 90 днів уникнути обмежень, введених для "червоних зон". Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

У відомстві уточнили, що сертифікат зможуть отримати українці, які перехворіли після запуску нової функції.

Обов'язковою основою для його генерації буде медичний запис лікаря про встановлений діагноз, який відображається в електронній системі охорони здоров'я (ЕСОЗ). Тобто особи, які після отримання позитивного ПЛР-тесту не зверталися до лікаря та лікар не вніс дані до ЕСОЗ, — скачати сертифікат не зможуть.

"На сьогоднішній день у нас понад 400 тисяч українців хворіють на COVID-19 і мають підтверджений лікарем діагноз. Для них ми запускаємо новий вид документа — цифровий COVID-сертифікат на підставі одужання. Згенерувати його можна в додатку або на порталі „Дія“ через 15 днів після підтвердження лікарем діагнозу COVID-19 в електронній системі охорони здоров'я. Отримати його можна буде не більше двох разів на рік за наявності підтвердженого та внесеного лікарем до електронної системи діагнозу COVID-19", - йдеться у повідомленні.

У МОЗ нагадали, що всі, хто перехворів на COVID-19, на 28-й день після першого дня появи симптомів або лабораторного підтвердження діагнозу методом ПЛР/визначення антигену вірусу SARS-CoV-2 можуть безпечно вакцинуватися.

Раніше повідомлялося про те, що МОЗ знову планує розширити список професій, які підлягають обов'язковій вакцинації.

Україна – третя після США та Росії за кількістю смертей від ковіда на добу. Влада вкотре провалила підготовку до нової хвилі. Перед Віктором Ляшком, призначеним міністром охорони здоров'я України 20 травня цього року, щодо ковіда, по суті, стояли лише три завдання – організувати та провести вакцинальну кампанію; підготувати медсистему до нової хвилі; розробити ефективні карантинні заходи та засоби контролю за ними. Як він із ними впорався? Читайте у статті Алли Котляр «Велика госпіталізація»: чому так багато українців помирає від коронавірусу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі