Через вторгнення РФ в Україну 5,2 мільйона дітей потребують гуманітарної допомоги — ЮНІСЕФ

Поділитися
Військова агресія РФ викликала гостру кризу у сфері захисту дітей.

Майже 100 днів війни РФ проти України призвели до руйнівних наслідків для дітей у таких масштабах та темпах, яких не було від часів Другої світової війни, заявили в ЮНІСЕФ. Три мільйони дітей в Україні та понад 2,2 мільйона дітей у країнах, які приймають біженців, зараз потребують гуманітарної допомоги.

Згідно з даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, щодня в Україні внаслідок агресії РФ гине двоє дітей та четверо отримують поранення – здебільшого внаслідок нападів із використанням вибухової зброї.

Цивільна інфраструктура, від якої залежать діти, і надалі зазнає пошкоджень чи руйнувань. Зокрема, умови життя дітей на сході та півдні України, де активізувалися бойові дії, стають все більш нестерпними.

«1 червня – Міжнародний день захисту дітей в Україні та в усьому регіоні. Замість того щоб святкувати цю подію, ми невпинно наближаємося до 3 червня – 100 дня війни, яка зруйнувала життя мільйонів дітей. Без термінового припинення вогню та досягнення миру шляхом переговорів діти продовжуватимуть страждати, а наслідки війни позначаться на вразливих дітях у всьому світі», – заявила виконавча директорка ЮНІСЕФ Кетрін Рассел.

ЮНІСЕФ також наголошує, що війна РФ проти України викликала гостру кризу у сфері захисту дітей. Діти, які рятуються від насильства, наражаються на значний ризик розлуки з сім’єю, жорстокого поводження, сексуальної експлуатації та торгівлі людьми. Більшість із них пережили надзвичайно травматичні події. Ці діти терміново потребують безпеки, стабільності, допомоги та психосоціальної підтримки.

У той же час війна і масові переміщення знищують джерела прибутку та економічні можливості, внаслідок цього багато сімей залишаються без достатнього рівня доходів для задоволення своїх основних потреб і не можуть забезпечити належну підтримку своїм дітям.

ЮНІСЕФ закликає до негайного припинення вогню та захисту дітей від небезпеки. Це передбачає припинення використання вибухової зброї у населених пунктах і нападів на цивільну інфраструктуру.

Також ЮНІСЕФ закликає забезпечити повний гуманітарний доступ, щоб безпечно й швидко дістатися до дітей, які потребують допомоги.

«ЮНІСЕФ та його партнери працюють на місцях в Україні та сусідніх країнах, надаючи дітям та їхнім сім’ям гуманітарну допомогу, зокрема підтримку у сфері захисту дітей, водопостачання та санітарії, охорони здоров’я, харчування та освіти», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що майже 300 тисяч вразливих сімей зареєструвалися для участі у програмі грошової допомоги ЮНІСЕФ та Міністерства соціальної політики.

У країнах, що приймають біженців, ЮНІСЕФ підтримує національні, муніципальні та місцеві системи, що надають основні послуги та захист, особливо для найбільш вразливих дітей.

1 червня 2022 року. Міжнародний день захисту прав дітей. Не свято, але привід поговорити про те, якою ми хочемо бачити українську систему захисту прав дитини після війни, щоб створити найкращі умови для проживання українських дітей на українській землі. Про це в статті Алли Котляр «Діти: три першочергові кроки у повоєнний час» розмірковують представники держави і експерти громадського сектору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі