Всеволод Ченцов, коагент України в міжнародних судах, заявив, що докази проти обвинувачених у справі збитого в 2014 році над Донбасом малазійського боїнга "MH17" стовідсоткові. За його словами, захисту не вдасться виправдати чотирьох обвинувачених, оскільки поліція провела якісне розслідування.
"JIT прийшла в суд із звинуваченнями проти чотирьох осіб. Враховуючи якість роботи голландських правоохоронних органів, високий поріг оцінки допустимості доказів, можна сміливо стверджувати, що по цій четвірці у звинувачення стовідсоткові докази", - розповів Всеволод Ченцов для ZN.UA.
Перед судом заочно постануть четверо обвинувачених. Серед них троє росіян: колишній офіцер ФСБ, екс-міністр оборони "ДНР" Ігор Гиркин ("Стрільців"), полковник російського ГРУ, глава "ГРУ ДНР" Сергій Дубінський ("Похмурий") і підполковник ГРУ Олег Пулатов ("Гюрза") і один українець Леонід Харченко ("Кріт"), що воював на боці "ДНР". Їм будуть пред'явлені звинувачення в транспортуванні ЗРК "Бук", яким був збитий малайзійський "Боїнг".
Обвинувачені не збираються особисто брати участь у процесі. Слідство у Нідерландах вважає, що четвірка ховається на території Росії. Однак, Пулатов виявив бажання долучитися до судового процесу і буде представлений в суді нідерландською юридичною фірмою. Його буде захищати група з двох голландських і одного російського адвокатів.
Цей суд буде проходити за результатами тривалого кримінального розслідування Спільної слідчої групи (Joint Investigation Team, JIT). До неї увійшли представники чотирьох країн, громадяни яких загинули у результаті трагедії рейсу MH17, - Австралії, Бельгії, Малайзії та Нідерландів, а також України, на території якої стався інцидент.
У травні 2018 року JIT представила результати розслідування. Вони підтвердили приналежність комплексу "Бук", з якого був збитий "Боїнг", 53-й Курської зенітно-ракетної бригади ЗС РФ. Ще раніше слідчі встановили, що ракета була випущена з території, контрольованої проросійськими бойовиками.
Детальніше про суд в Гаазі у справі збитого літака "MH17" читайте в статті Володимира Кравченка "Заради справедливості".