Частина переселенців вже не планують повертатись додому — опитування

Інфографіка
Поділитися
Частина переселенців вже не планують повертатись додому — опитування © Getty Images
Однак загалом люди почуваються виснаженими фізично, але не психологічно.  

За рахунок зростання кількості внутрішньо переміщених осіб зі східних та південних регіонів в Україні зросла кількість респондентів, які змушені були покинути місце постійного проживання з 24 лютого. При цьому 85% опитаних висловлюють намір повернутися додому, йдеться в соціологічному опитуванні групи «Рейтинг».

Так, 21% планує повернутись додому найближчим часом, 19% – хочуть повернутися, але ще почекають, а 45% – повернуться, але після закінчення війни.

Водночас 6% опитаних заявили, що вже не повернуться додому. При цьому у порівнянні із липнем зросла кількість тих, хто планує повертатися негайно, та зменшилася тих, хто повернеться після війни, або ж взагалі не повернеться.

При цьому українці надалі демонструють хороший рівень життєстійкості  (3.9 з 5). Складові цього показника: психологічна стійкість (3.9) та підтримка фізичного здоров’я (3.7) – не зазнали суттєвих змін, порівняно з червнем.

Психологічну стабільність українців підтримують планами на майбутнє (4.2), нормальним харчуванням (4.2), відсутністю жалю про минуле (4.1) та впевненістю у своїх рішеннях (4.0).

Найбільше сьогодні українці потерпають від втоми (лише 34% її не відчувають) та нестачі повноцінного сну (лише 47% мають повноцінний сон). Такі реакції організму є природніми для стресу і при цьому достатньо виснажливими. Попри це інші емоційні та моральні показники громадян у кращому стані.

Соціологи зазначають, що в усіх категоріях опитаних психологічна життєстійкість (3.9) є вищою за показники фізичного стану (3.7), що підтверджує гіпотезу про те, що війна фізично виснажила більше, а психологічна витривалість поки залишається відносно стійкою.

Опитування проведено 8-9 жовтня в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок, серед 1000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 3.1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі