"Час не лікує": У Києві вшанували пам'ять загиблих під Іловайськом бійців: фоторепортаж

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
На Михайлівській площі відслужили молебень та поклали квіти до Стіни Пам'яті.

Напередодні п'ятої річниці Іловайської трагедії в Києві відбулася всеукраїнська акція "Час не лікує". Її учасники вшанували пам'ять бійців, більшість з яких загинули під час виходу "зеленомим коридором".

У середу, 28 серпня на Михайлівській площі відбувся молебень та покладання квітів до Стіни Пам'яті.

Крім того, родичі загиблих бійців разом із армійським командуванням і представниками іноземних делегацій взяли участь у щоденному церемоніалі вшанування загиблих у Залі Пам'яті в Міністерстві оборони.

Цього ж дня матері та дружини загиблих бійців, ветерани бойових дій та громадські активісти – всього кілька сотень людей – провели акцію під посольством РФ у Києві з метою нагадати російським дипломатам про відповідальність Кремля за військові злочини в українському Донбасі.

Організаторами щорічної акції "Час не лікує" є ВГО "Об'єднання дружин і матерів учасників АТО", Міністерство оборони України і Міністерство у справах ветеранів.

Наприкінці серпня 2014-го під Іловайськом Донецької області група підрозділів сил АТО потрапила в оточення. Згідно з офіційними даними, в Іловайському котлі загинули 366 військовослужбовців ЗСУ та бійців добровольчих підрозділів МВС, ще 429 отримали поранення, близько 300 осіб потрапили в полон.

За уточненими даними Генштабу, в боях за Іловайськ загинуло 220 військовослужбовців Збройних сил. Безпосередньо під час виходу по "зеленому коридору" загинуло 129 осіб, 22 зникли безвісти, ще 10 людей потрапили в полон.

У 2017 році Головна військова прокуратура представила результати розслідування обставин Іловайської трагедії. Згідно з висновками слідчих, єдиним фактором, що знаходиться в прямому причинно-наслідковому зв'язку з військовою катастрофою, є вторгнення регулярних підрозділів ЗС РФ на територію України.

Моніторингова місія ООН з прав людини залишилися незадоволеною повнотою розслідування Іловайської трагедії. Порушення міжнародного права, прав людини і гуманітарного права розслідувалися недостатньо ефективно, заявила Фіона Фрейзер.

Детальніше про Іловайську трагедію читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі