Бустерне щеплення: як і коли його отримати дорослим українцям

Поділитися
Бустерне щеплення: як і коли його отримати дорослим українцям © Київська міська державна адміністрація
Ревакцинуватися можна через шість-дев’ять місяців після завершення первинного курсу щеплень від COVID-19.

В Україні дозволили введення бустерної дози вакцини проти коронавірусної інфекції для всіх щеплених повнолітніх осіб. Її можна отримати у центрах вакцинації, пунктах щеплення, а також на вокзалах. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Бустерна доза: навіщо робити ще одне щеплення

У МОЗ зазначили, що введення бустерного COVID-щеплення показало свою безпечність, а також здатність посилювати імунну відповідь проти різних штамів SARS-CoV-2.

Повідомляється, що ефективність вакцини від COVID-19 проти штаму «Омікрон» є значно нижчою, у порівнянні з «Дельта»-варіантом та з часом швидко знижується, особливо в осіб старшого віку. Бустерне щеплення наближає ефективність COVID-вакцин до 90% у попередженні госпіталізацій через захворювання на коронавірус.

Які вакцини застосовують для бустерного щеплення проти COVID-19

При введенні бустерного щеплення перевагу надаватимуть мРНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, яким препаратом була щеплена людина при первинній вакцинації.

Особам, які отримати перші дві дози китайської вакцини CoronaVac від компанії Sinovac Biotech, рекомендується вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

У МОЗ додали, що при відсутності мРНК-вакцини, бустер можна зробити іншою (згідно з дозволеними в Україні схемами вакцинації).

Де і коли можна отримати бустерну дозу COVID-вакцини

Бустерне щеплення можуть отримати українці через 6-9 місяців після завершення повного курсу вакцинації, щоб посилити вже наявний імунітет. Також після введення бустеру термін дії COVID-сертифіката подовжується на 270 днів.

«Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі чи у застосунку «Дія» не раніше останніх чисел січня, звісно, вже після самого щеплення. Порядок генерації сертифікату нічим не відрізнятиметься від того, як створюються COVID-сертифікати на підставі одужання чи вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документа – він буде чинним 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19», – пояснила заступниця міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

Отримати бустерне щеплення можуть всі українці, які досягли 18 років у центрах вакцинації або пунктах щеплення. З їх переліком можна ознайомитися за посиланням.

 Додаткова доза COVID-вакцини: кому вона необхідна

Для осіб, які мають ослаблений імунітет через важкі захворювання, передбачається введення додаткової дози щеплення проти коронавірусу. Цю дозу вводять через 28-90 днів після повного курсу вакцинації проти коронавірусної інфекції. При додатковій дозі термін дії COVID-сертифіката не подовжується і становить 270 днів із дати введення другої дози.

Слід зазначити, що люди які отримали додаткову дозу, також зможуть отримати бустер. Рекомендований термін його введення становить від тьрох до шести місяців після додаткової дози.

Нагадаємо, що у світі продовжуються дослідження із вивчення нового штаму «Омікрон» та стали відомі його найпоширеніші симптоми.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини і має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі