Будівництво Керченського мосту спричиняє загибель дельфінів і погіршення екології в Чорному морі - Зеркаль

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Будівництво Керченського мосту спричиняє загибель дельфінів і погіршення екології в Чорному морі - Зеркаль Українська сторона повідомила РФ про негативний вплив на навколишнє середовище та екологію Чорного моря будівництва Керченського мосту © FlashCrimea
Перед подачею позову Україною проти РФ українська сторона роз'яснила російській, як згубно впливає на навколишнє середовище та екологію Чорного моря будівництво Керченського мосту.

У процесі підготовчої роботи за позовною заявою України проти Росії до міжнародного суду українська сторона надала російській розширену інформацію про те, які статті Конвенції порушила РФ, повідомила в інтерв'ю ZN.UA заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

За її словами, з 2014 року МЗС України заявляв ноту протесту за кожним фактом порушення положень Конвенції ООН по морському праву. В тому числі, і з будівництва мосту через Керченську протоку, захопленим українським бурових вишок, розробці росіянами Одеського і Безіменного газових родовищ, розливу нафти в районі Севастополя, незаконному вилову риби і дослідження археологічної підводної спадщини Чорного моря. "Всього було відправлено шість нот", - уточнила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції.

Зеркаль наголосила, що українська сторона надала російській розширену інформацію про те, що відбувається незаконно. Йшлося про розробку росіянами нафтогазових родовищ в українській акваторії, прилеглої до Кримського півострову. "Крім того, ми розповіли про негативний вплив на навколишнє середовище та екологію Чорного моря будівництва Керченського мосту. Зокрема, про загибель дельфінів, які отримують гідроакустичний удар через буріння або забивання паль. І про те, що при будівництві Керченського мосту піднімається мул, який є в тій частині моря найбільш забрудненим, з-за чого гине риба. Це має негативний ефект на всю екологію Чорного моря", - сказала вона.

Детальніше про позов проти РФ читайте в інтерв'ю Володимира Кравченка з Оленою Зеркаль у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Нагадаємо, Україна почала міжнародний арбітраж проти РФ.

Напередодні Зеркаль повідомила, що розгляд справи про незаконнийи видобуток Росією природних ресурсів з шельфів окупованого Кримського півострова може початися через два місяці і триватиме близько двох років.

Раніше Зеркаль повідомляла ZN.UA про високі шанси України бути почутою в Міжнародному суді ООН.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі