За її словами, за підсумками міжнародного арбітражу Україна може претендувати на відшкодування збитків від Росії за викрадені ресурси та відновлення прав України на захоплені РФ родовища.
"Через два місяці фактично може початися активна фаза процесу... У них (у Росії - ред.) немає перспектив, оскільки тут вже працює на нас рішення, яке було прийнято до того – у справі "Україна з Румунією" з питання делімітації Чорного моря. Як результат цієї справи, було прийнято рішення, за яким було делімітовано шельф, і були визначені конкретні точки по яким проходить делімітація. І ці точки були здані Україною в депозитарій, і зараз немає навіть суперечки щодо того, де українська територія закінчується", – зазначила вона в інтерв'ю для "5 каналу".
За словами чиновниці, розгляд подібної справи міжнародним судом може зайняти близько двох років.
"Справа щодо Південно-Китайського моря тривала трохи більше двох років. Ми розраховуємо рухатися в такому ж напрямку", – уклала вона.
Напередодні, 14 вересня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що на цьому тижні в міжнародний суд буде поданий масштабний масштабний позов проти Росії, що стосується порушення Конвенції ООН про морське право. "Він стосується Конвенції ООН по морському праву. Позов фактично є всеохоплюючим, оскільки вміщає в себе такі фундаментальні питання як використання морського простору, порушення екологічної безпеки, але також і об'єкти культурної спадщини. Це дуже масштабний позов", – зазначив глава МЗС.
Раніше повідомлялося про те, що для розгляду міждержавних позовів України проти Росії вЄвропейському суді з прав людини (ЄСПЛ) знадобиться не менше трьох-п'яти років. На поточний момент Україна подала п'ять позовів до ЄСПЛ, що стосуються дій РФ щодо незаконної анексії Криму, а також з відповідальністю Росії щодо подій у Донбасі.