Також Орбан попередив Київ про нові імовірні конфліктні питання. Зокрема, як пише "Європейська правда", такими можуть стати президентський законопроект про громадянство, законопроект про мови та питання реституції церковного майна.
"Це (прийняття закону про освіту, - ред.) викликало запеклу полеміку Угорщини з Україною. Це не змінило нашого дружнього ставлення до України, але охолодило дружбу. Дуже важко співпрацювати з країною, яка явно дискримінує наших співвітчизників, що проживають на її території. Тож це – непростий виклик для зовнішньої політики Угорщини", - сказав Орбан
Він додав, що Угорщина не буде починати неоднозначну дискусію про міжнародні стандарти захисту прав меншин, адже це – делікатне питання.
"Це є фактом навіть попри заяви України, що вона дотримується міжнародних стандарті у певній формі. Я не знаю, чи є коректними ці заяви України, і мене це не обходить. Натомість ми повинні опиратися на правила ЄС щодо заборони на скасування або зменшення таких прав", – додав угорський глава уряду.
Нагадаємо, що уряд Угорщини прийняв рішення про блокування всіх наступних рішень Євросоюзу, спрямованих на зближення з Україною. Таке рішення стало відповіддю офіційного Будапешта на підписання президентом Петром Порошенком закону "Про освіту".
Детальніше про мовні норми закону "Про освіту" та реакцію на цей закон деяких країн читайте в матеріалі Василя Балушка "Донбас" і "Крим" на заході України?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".