"У районах дислокації підрозділів російсько-окупаційних військ було встановлено додаткові мінні загородження, у т.ч. з використанням заборонених міжнародними конвенціями протипіхотних мін (Женевська конвенція, Оттавська конвенція", - зазначають розвідники.
У понеділок, 7 травня, на одній з протипіхотних мін підірвався мирний мешканець окупованого Жовтого в Луганській області. Також через відсутність позначень на власних мінах підірвались терористи 1-ї і 5-ї "окремих мотострілецьких бригад".
Не допомагають запобігти підриву на мінах навіть жорсткі обмеження пересування мирних мешканців, введені представниками бандформувань. Вони були введені на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей під виглядом "заходів із безпеки проведення травневих свят".
Як повідомлялося, згідно звіту Міжнародного руху за заборону протипіхотних мін, Україна входить до числа країн з високою смертністю від розриву протипіхотних мін.
За останні три роки на мінах в Донбасі підірвалися понад тисяча військовослужбовців та цивільних осіб. Так, з липня 2014 року по листопад 2017 від вибухів мін постраждали близько 900 військовослужбовців, 199 з них загинули.
Через бойові дії східні землі України перетворюються на найбільш заміновані регіони у світі.
Детальніше про проблеми розмінування Донбасу читайте у матеріалі Алли Котляр і Олени Розвадовської "Розмінування: досвід і практики для України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".