Минула доба в зоні АТО пройшли цілком спокійно: ні разу супротивник не порушував перемир'я. Тиша в районах лінії розмежування зберігалася і в суботу - з опівночі до 6.00 ранку, повідомляє прес-центр антитерористичної операції.
"На даний час сили АТО знаходяться на певних позиціях. Триває дообладнання ліній оборони", - йдеться в повідомленні.
У штабі АТО стверджують, що на тимчасово окупованих територіях зростає невдоволення населення діями керівництва самопроголошених "республік".
"Так, луганчан обурює 6-відсотковий податок, який зобов'язанні платити клієнти українських банків при знятті готівки в так званій "ЛНР"", - уточнили в прес-центрі.
Також наголошується, що в Донецьку серйозні проблеми на заправках: незважаючи на те, що для потреб військових палива достатньо, місцевим бензин продають зі значними націнками. На АЗС бензину постійно не вистачає і він вкрай низької якості.
Це вже друга доба повного дотримання бойовиками режиму перемир'я. Минула доба, 2 жовтня, в зоні проведення антитерористичної операції в Донбасі пройшла без обстрілу українських позицій з боку бойовиків. Такої "тиші" не було вже кілька тижнів з початку вересня, заявили в прес-центрі штабу АТО.
Раніше бойовики "ДНР" заявили про припинення війни. Підписання парафованої в Мінську угоди про відвід зброї калібром до 100 мм від лінії зіткнення в Донбасі, по суті, означає припинення війни в регіоні, заявив повпред так званої "Донецької народної республіки" на мирних переговорах Денис Пушилин.
Тристороння контактна група в Мінську підписала угоду про відвід гармат калібром менше 100 мм з лінії зіткнення. Згідно йому, відвід озброєння в Донбасі буде відбуватися в два етапи: перший етап почнеться через два дні після повного припинення вогню і завершиться через 15 днів, а другий етап триватиме 24 дні.
Як відомо, з 1 вересня в Донбасі встановилося нове перемир'я, яке за словами ОБСЄ і штабу АТО, в цілому дотримується. Однак питання про відвід озброєнь калібром менше 100 мм так і не було вирішене, хоча не раз піднімалася на переговорах у Мінську.
У той же час, Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда" констатує, що незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.
"Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але і перевиконав Мінські угоди", - пише автор.
За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.