Минула доба в зоні проведення антитеррористичної операції в Донбасі пройшла без обстрілів українських позицій з боку бойовиків. Такої "тиші" не було вже кілька тижнів з початку вересня, заявили в прес-центрі штабу АТО вранці в п'ятницю, 2 жовтня.
"Вперше за декілька останніх тижнів минула доба у зоні АТО пройшла повністю спокійно. Противник не обстрілював наші позиції і дотримувався режиму тиші на тимчасово окупованій території", - йдеться в повідомленні.
Також вже сьогодні – 2 жовтня, з опівночі і до 6 ранку вздовж лінії розмежування випадків відкриття вогню штабом АТО не зафіксовано.
"Українська сторона сподівається, що довгоочікуване перемир'я дозволить реалізовувати черговий етап мирних домовленостей по відводу техніки і озброєння калібру менше ста міліметрів та відкриє ширші можливості до відновлення інфраструктури Донбасу напередодні зими", - зазначають у штабі.
Напередодні бойовики "ДНР" заявили про припинення війни. Підписання парафованої в Мінську угоди про відвід зброї калібром до 100 мм від лінії зіткнення в Донбасі, по суті, означає припинення війни в регіоні, заявив повпред так званої "Донецької народної республіки" на мирних переговорах Денис Пушилин.
Напередодні Тристороння контактна група в Мінську підписала угоду про відвід гармат калібром менше 100 мм з лінії зіткнення. Згідно йому, відвід озброєння в Донбасі буде відбуватися в два етапи: перший етап почнеться через два дні після повного припинення вогню і завершиться через 15 днів, а другий етап триватиме 24 дні.
Як відомо, з 1 вересня в Донбасі встановилося нове перемир'я, яке за словами ОБСЄ і штабу АТО, в цілому дотримується. Однак питання про відвід озброєнь калібром менше 100 мм так і не було вирішене, хоча не раз піднімалася на переговорах у Мінську.
У той же час, Тетяна Силіна в статті для DT.UA "Мінська халабуда" констатує, що незважаючи на те, що з усіх боків нам твердять, що Мінськ - "наше все", мінський процес зайшов у глухий кут.
"Оскільки Москва, очевидно, виконувати Мінські угоди не збирається, а Європа не знає, що їй робити далі, і ситуація як і раніше в глухому куті, то що відбувається? Правильно, європейські партнери знову починають стимулювати Київ - щоб він не тільки виконав, але і перевиконав Мінські угоди", - пише автор.
За інформацією DT.UA, наші "нормандські" партнери ясно дають зрозуміти: їм хотілося б, щоб закон "Про особливий порядок..." почав діяти (хоча б частково) вже зараз, до проведення місцевих виборів на окупованих територіях.