Бізнес, школи та інтеграція: Як працює господарство Брусилова, де зареєстровано понад 2 тисячі ВПО

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Бізнес, школи та інтеграція: Як працює господарство Брусилова, де зареєстровано понад 2 тисячі ВПО © Вікіпедія
Володимир Габенець впевнений, що його громада витримає додаткове навантаження.

Брусилівська громада на Житомирщині є прикладом того, як успішно можна впоратися з прийняттям переселенців без залучення центральної влади. Як зараз працює господарство у невеличкій громаді, де зареєстровано 2,5 тисячі переселенців, розповів її голова Володимир Габенець, з яким поговорила Ірина Латиш в рамках спільного проєкту ЧЕСНО та ZN.UA.

«Ми стукали в ці двері, але поки що ні. Європою визнано лише шість безпечних регіонів України на Заході, і підприємці мотивовані перевозити свій бізнес туди. З цим досить складно. У нас є багато землі під сільське господарство, ми могли б запропонувати свої території для подальшого розвитку», – відповів Габенець на питання про те, чи є підприємства, які перевезли свій бізнес до Брусилова.

Що стосується шкіл, то 1 вересня офлайн пішли навчатися 55 дітей переселенців. При цьому попри облаштовані там бомбосховища дехто з дітей навчається дистанційно. Загалом же в громаді зареєстровано близько 200 дітей переселенців.

За словами Габенця, люди, які втікали від війни і оселилися в Брусилівській громаді, інтегруються по-різному. За його словами, ще потрібно довго вчитися, бо люди є різні.

«Є люди зі стресом, є з травмами. Багато їх хочуть повернутися, але їм немає куди. Маємо ідею, щоб у таких невеличких громадах, як наша, де є вже готова інфраструктура, з допомогою держави будували нове житло для таких людей. Це було б легше, ніж відбудовувати ті міста, які повністю знищені та ще й досі в тимчасовій окупації. Тут уже готові всі комунікації, газифікація, це б зменшило фінансовий тиск на бюджет усієї країни», – зазначив Габенець.

За його словами, громада під такі потреби виділила гектар землі. Габенець запевнив, що інфраструктура громади витримає додаткове навантаження, адже змогла витримати його у перші місяці повномасштабного вторгнення. Однак досі лишається проблема з працевлаштуванням людей.

Володимир Габенець також розповів, як саме його невеликій громаді вдається успішно справлятися із ситуацією з ВПО. Брусилів на Житомирщині вже вдруге переживає хвилю переселенців. Перша відбулася після аварії на Чорнобильській АЕС, а друга – у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі