Статус переселенця: про які зміни потрібно повідомляти ВПО, щоб не втратити виплати

Поділитися
Статус переселенця: про які зміни потрібно повідомляти ВПО, щоб не втратити виплати © Kharkiv Today
Це необхідно робити в окремих випадках.

Через війну, яку розпочала Росія, багато українців були змушені покинути свої домівки та стати внутрішньо переміщеними особами.

Одним з важливих документів, які отримують переселенці, є довідка про взяття на облік ВПО. Юристи «Юридичного порадника для ВПО» пояснили, чи потрібно при заміні або отриманні документа, що посвідчує особу, вносити зміни до довідки ВПО.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, яка діє безстроково, крім випадків, коли є підстави для її скасування.

Довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи підтверджує фактичне місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, які спричинили таке переміщення.

Так, до відомостей, які містяться в довідці ВПО, серед іншого, належать і реквізити документа, який посвідчує особу (паспорта громадянина України, посвідки на постійне місце проживання, свідоцтва про народження дитини тощо), а сама довідка пред’являється разом з паспортом громадянина України або іншим документом, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтвом про народження дитини.

Тобто, довідка ВПО не є документом який посвідчує особу, а лише є підтвердженням того, що особа взята на облік як ВПО та на період дії обставин, що спричинили внутрішнє переміщення, особа проживає не за місцем реєстрації.

При цьому законодавство передбачає обов’язок переселенця інформувати орган соціального захисту населення про:

  • зміну фактичного місця проживання/перебування;
  • повернення додому (за місцем “прописки”).

А також треба актуалізовувати відомості про:

  • обставини, що спричинили внутрішнє переміщення;
  • житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби;
  • наявність інвалідності та потребу в технічних та інших засобах реабілітації.

У разі втрати або псування «паперового» примірника довідки переселенець може звернутися до органу соціального захисту населення для отримання дублікату довідки. Так само, ВПО може звернутися за «паперовою» довідкою у разі потреби, якщо постановка на облік ВПО була здійснена онлайн у Дії.

Отже, законодавством не передбачено обов’язку ВПО вносити зміни до довідки ВПО у разі заміни або отриманні документа, що посвідчує особу, вперше.

Але якщо змінено:

  • персональні дані (ПІБ);
  • номер банківського рахунка (за стандартом IBAN);
  • категорію одержувача допомоги на проживання ВПО (працездатна особа, дитина, особа з інвалідністю),

то слід звернутися до органу соціального захисту населення задля актуалізації даних для здійснення виплат, оскільки у такому разі виплати можуть не надходити із технічних причин (неможливості здійснити переказ коштів).

Для ВПО передбачені виплати від держави та міжнародних організацій. Нагадаємо, які виплати можуть отримати переселенці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі