Більшість закладів середньої освіти відновили освітній процес в очній формі – Шкарлет

Поділитися
Більшість закладів середньої освіти відновили освітній процес в очній формі – Шкарлет
Після локдауну дитячі садки та школи можуть працювати у звичному режимі.

З 25 січня більшість закладів середньої освіти відновили освітній процес в очній формі, повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет. Очільник МОН розповів як після закінчення так званого локдауну зможуть працювати освітні заклади.

“Від сьогодні в Україні діють карантинні заходи, які були встановлені урядом у грудні 2020 року. Отже, дитсадки та школи можуть працювати у звичному режимі. Заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти можна відвідувати групами не більш ніж 20 осіб. За оперативними даними, більшість закладів загальної середньої освіти вже розпочали освітній процес в очній формі (з частковим використанням змішаної та дистанційної форм)”, - йдеться у повідомленні.

Так, за парти повернулися учні Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської, Волинської, Донецької, Чернігівської,  Івано-Франківської, Житомирської областей та м. Київ. За словами Шкарлета, у вказаних областях очна форма навчання відновилася у майже 100% шкіл.

Крім того, від 99% до 91% шкіл повернулися до очного формату навчання у Черкаській, Луганській, Сумській, Київській, Миколаївській, а також у Херсонській та Харківській областях. Водночас у місті Миколаїв учні 1-4, 9,11 класів навчатимуться в очному режимі, решта – за змішаною формою. Від 70% до 58% шкіл працюють очно в Чернівецькій, Запорізькій, Кіровоградській областях. 

У Полтавській області переважно змішана й дистанційна форми навчання. У Тернопільській області учні молодших класів відвідують уроки у звичному режимі, а школярі 5-11 класів навчаються за змішаною формою. У Вінницькій області 1-4 та 9-11 класи навчаються очно, 5-8 класи – за змішаною формою. У Рівненській, Львівській та Закарпатській областях переважно очна та змішана, частково – дистанційна форми навчання. 

“Звертаю увагу, що заборонено відвідувати заклади освіти здобувачами освіти в разі, коли на самоізоляції через контакт із пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває понад 50% здобувачів освіти та персоналу. Варто пам’ятати, що всі заклади освіти мають працювати з дотриманням протиепідемічних заходів”, - додав Шкарлет.

25 січня в Україні завершується дія локдауну (режиму жорстких обмежень, запроваджених для боротьби з епідемією коронавірусу). Однак м'якіші карантинні обмеження діятимуть до 31 березня. Після закінчення локдауну в МОЗ планують повернутися до адаптивного карантину

Нагадаємо, на час так званого локдауну, який тривав з 8 по 24 січня включно, навчальним закладам рекомендували продовжити канікули, які тривали з 25 грудня по 10 січня, або проводити уроки дистанційно. Більшість міст вирішили застосувати дистанційне навчання, в Рівному продовжили канікули до 18 січня, а в Харкові канікули продовжили лише для молодших школярів до 22 січня. При цьому Міносвіти рекомендувало скоротити онлайн-уроки по часу.

Детальніше про те, як змінилися викладачі та студенти, чому навчилися за період віртуального навчання? Читайте в статті Євгена Сакала "Уроки цифрового освіти".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі