Більшість українців не готові вакцинуватися від коронавірусу – опитування

Інфографіка
Поділитися
Соціологи розповіли, як українці ставляться до того, що публічних осіб та політиків вакцинують у першу чергу.

Вакцинуватися проти коронавірусу готові 33,4% українців, йдеться у результатах опитування Київського міжнародного інституту соціології. Водночас не готові робити щеплення 60,7% громадян. Ще 5,9% опитаних важко відповісти на таке питання.

Тих, хто не готовий робити щеплення, запитували, чому вони мають таку позицію. З них 38% заявили, що не довіряють вакцині проти COVID-19. Ще 7,3% вважають, що для вакцинації немає потреби. Також 6,2% опитаних сумніваються у безпечності препаратів, а 6,1% не готові вакцинуватися через стан здоров’я.

Крім того, 5,7% респондентів не влаштовує вакцина, яка зараз є в Україні. Ще 4,6% заявили про те, що не готові вакцинуватися, але не пояснили чому. Стільки ж громадян вказали на непередбачувані наслідки. Не хочуть робити щеплення через те, що вакцина не перевірена 3,8% опитаних. Ще 3,4% зазначили, що вже перехворіли на коронавірус та мають антитіла.

Також респондентів запитали, як вони ставляться до того, що публічних осіб та політиків вакцинують у першу чергу. Так, 44,8% вважають правильним рішенням, що в першу чергу щеплення роблять публічним особам. Ще 25,4% переконані, що публічні особи просто користуються своїм становищем, а 11,7% вказали інші відповіді.

Якщо ж говорити про політиків, то підтримують їх вакцинацію в першу чергу 42,2% громадян. Думки про те, що вони просто користуються своїм становищем, притримуються 27,2% респондентів. Інші варіанти назвали 12,4% українців.

З 10 по 12 березня 2021 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів опитування методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted  telephone  interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 2014 інтерв'ю.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1.1) не перевищує: 2.4% для показників, близьких до 50%, 2.1% для показників, близьких до 25%, 1.5% - для показників, близьких до 10%, 1.1% - для показників, близьких до 5%.

Нагадаємо, вакцинація в Україні почалася 24 лютого. Планувалося, що до кінця першого тижня Україна вийде на 10 тисяч щеплень в добу, проте вдалося вийти на показник в три тисячі щеплених. 9 березня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що процес вакцинації від коронавірусу в країні відбувається не за планом.

У своїй статті для ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. Однак поставка зривалася. Детальніше про це читайте в матеріалі “Золота гора” від МОЗ"

Поділитися
Дивіться спецтему: Вакцинація від COVID-19
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі