Військові медики зі складу Об'єднаних сил вже використали майже половину переданих їм доз індійської вакцини від коронавируса CoviShield, що виробляється за ліцензією AstraZeneca, повідомляє пресцентр штабу ООС.
Для вакцинації військовослужбовців у Донецькій і Луганській областях було виділено 14 тисяч доз препарату. Станом на минулий понеділок, 15 березня, ін'єкції зробили 6 тисячам військовослужбовців. Майже тисяча з них - військові медики.
Медична служба ООС не зафіксувала жодного випадку поствакцинальних ускладнень серед військовослужбовців.
На Донеччині та Луганщині працюють 10 бригад з вакцинації, до кожної з яких входять лікар, лікар-анестезіолог і медсестра. Усі вони пройшли спеціальну підготовку з техніки проведення вакцинації та надання невідкладної допомоги в разі розвитку поставакцінальних реакцій і ускладнень.
Вакцинація військовослужбовців в районі ООС стартувала 25 лютого.
24 лютого в Україні розпочалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, котра виробляється в Індії). Першими щеплять медиків, військових в зоні операції Об'єднаних сил і співробітників інтернатів.
Наприкінці лютого до України привезли 500 тисяч доз вакцини Covishield, ще 8 млн наша країна розраховує отримати в рамках європейської програми COVAX і 1,9 млн - купити в китайського виробника Sinovac Biotech.
Редакція ZN.UA впевнена: будь-яка доступна вакцина з доведеною ефективністю, дозволена для екстреного використання в світі і Україні, значно підвищує шанси не захворіти COVID-19 у важкій формі, тому вакцинуватися потрібно. Але, як і до будь-якого процесу, до вакцинації потрібно підходити розумно. Детальніше про прогнози і ризики вакцинації читайте в статті Алли Котляр «Золота гора» від МОЗ».