Більшість медперсоналу в Україні – літні люди в групі ризику

Поділитися
Більшість медперсоналу в Україні – літні люди в групі ризику © glavred.info
Медсестри і санітарки пишуть заяви на відпустки, щоб не заразитись.

Медсестри та санітарки в Україні знаходяться у найбільшій зоні ризику у зв'язку з поширенням коронавірусу в Україні. Більшість медперсоналу – це люди віком старше 60 років, які не хочуть ризикувати своїм здоров'ям і обслуговувати заражених. Про це розповіла інфекціоніст та медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Катерина Булавінова, передає НВ.

"Чи знаєте ви, що значна частка української медицини - люди 60+? Чи знаєте ви, які зарплати отримують у лікарнях медсестри й санітарки? Останні особливо бояться коронавірусу, а тому пишуть заяви на відпустку за свій кошт або звільняються. 3500 гривень на місяць - непереконливий аргумент, щоб доглядати або прибирати за "небезпечним пацієнтом", - розповідає Катерина Булавінова.

За її словами, зараз лікарі та медперсонал в Україні витрачає величезну кількість часу на розмови з пацієнтами та колегами, щоб знайти інформацію, прочитати, проаналізувати й синтезувати щось корисне і зрозуміле під час пандемії коронавірусу.

В цей час Булавінова закликає українців всіляко сприяти лікарям та з розумінням ставитись до карантину.

"Я працюю понад 16 годин на добу і встигаю поїсти хіба що завдяки тому, що друзі піклуються про мене. Привозять/надсилають їжу або приїжджають до мене додому, привозять продукти і готують. Що ви можете зробити для свого лікаря? Скажіть чи напишіть йому щось приємне! Подумайте, яку волонтерську допомогу ви можете надати особисто своєму лікарю або медзакладу".

Читайте також: В Україну з Китаю везуть швидкі тести замість необхідних лабораторних

Міністерство охорони здоров'я України вирішило залучити до боротьби з коронавірусом в Україні студентів-медиків старших курсів та інтернів. Наголошується, що до роботи з зараженими коронавірусом або людьми з підозрою на зараження, привернуть тільки студентів 5-6 курсу та інтернів.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко в черговий раз нагадав про те, що потрібно дотримуватися правил карантину, скоротити контакти, менше виходити на вулицю, менше ходити один до одного в гості.

Незважаючи на численні попередження поліція вже склала понад 1400 адмінпротоколів через порушення карантину та 9 кримінальних проваджень.

Генеральний директор універсальної клініки "Оберіг" Віктор Рибчук розповів, що нинішній карантин в Україні занадто м'який для того, щоб протидіяти поширенню коронавірусу. За його словами, в країні прийнятий цілий ряд болючих, але правильних рішень. Проте їх недостатньо. Соціальну самоізоляцію багато з громадян сприйняли як канікули, відпустку, а керівники юридичних осіб - як рекомендацію.

Міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков заявив про те, що в Україні потрібно запровадити жорсткий карантин, при якому залишаться працювати тільки критично необхідні підприємства.На його думку, зараз в Україні повинна бути проведена мобілізація ресурсів підприємств, організацій і установ та здійснено переорієнтація окремих підприємств на виробництво необхідної продукції, такої як медпрепарати, обладнання.

Поділитися
Дивіться спецтему: Коронавірус у світі
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі