Сьогоднішній карантин занадто м'який для епідемії коронавірусу – експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Сьогоднішній карантин занадто м'який для епідемії коронавірусу – експерт © Pexels
На думку Віктора Рибчука, напівзаходами Україна не захиститься.

За минулий тиждень в Україні зареєстрували вже 41 інфікованого, троє людей померли. Смертність від коронавірусу становить 7,3% - реальна картина далека від тих цифр, які фіксує Міністерство охорони здоров'я. В цей час м'який карантин, який є в Україні зараз, ніяк не допоможе захиститися від епідемії.

Про це ZN.UA розповів генеральний директор універсальної клініки "Оберіг" Віктор Рибчук. За його словами, в країні прийнятий цілий ряд болючих, але правильних рішень. Проте їх недостатньо. Соціальну самоізоляцію багато з громадян сприйняли як канікули, відпустку, а керівники юридичних осіб - як рекомендацію.

"Термінового перегляду вимагає наказ МОЗ №663 від 13 березня 2020 року. Наказ, що не дає сьогодні лікаря підстав зробити забір біологічного матеріалу у хворих на пневмонію для проведення аналізу на COVID-19. А таких хворих, за свідченням лікарів, сьогодні багато. Пацієнти, що надходять у лікувальні установи з діагнозом "вірусна пневмонія неуточнена", "вірусно-бактеріальна пневмонія", обов'язково повинні бути обстежені на COVID-19. Це дасть змогу при виявленні COVID-19 своєчасно вжити заходів щодо встановлення контактних осіб та їх самоізоляції. Треба розширити епідкритерії для проведення тестування на COVID-19, внести інші зміни в наказ", - розповів Віктор Рибчук.

На думку експерта, накази МОЗ повинні бути юстованими та стати обов'язковими для виконання, а не мати рекомендаційний характер. Не потрібно займатися бездумним перекладом рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, яка не встигає за оголошеною пандемією. Національні системи охорони здоров'я у багатьох країнах діють рішучіше, швидше. Тому, Україні варто вивчити їх досвід, задіявши потенціал зарубіжних посольств.

Також, Віктор Рибчук додав, в Україні правильний алгоритм госпіталізації. 80% пацієнтів, які переносять у легкій формі захворювання, не потрібно відправляти в лікарняні установи. Інакше вони займуть ліжка, які знадобляться пацієнтам із тяжким перебігом захворювання, а ліжко-місць не буде. У багатьох країнах Європи пацієнтів залишають до 5-6 доби в самоізоляції під телефонним (online) супроводом лікаря загальної практики. І лише після того, як стан пацієнта погіршується, його направляють на стаціонарне лікування.

Читайте також: Франція розгорнула на Близькому Сході флагманський авіаносець

Раніше повідомлялося, що на Львівщині зафіксували 52 людини з підозрою на коронавірус. За день в області з'явилося 19 повідомлень про можливе зараження.

На Тернопільщині сьогодні ввели режим надзвичайної ситуації. Там зафіксували перший випадок зараження коронавірусною інфекцією. Хворобу підхопив 57-річний священнослужитель міста Заліщики. 400 людей, з якими чоловік контактував, перевели на самоізоляцію. Вони знаходяться під постійним наглядом медиків. До того ж, заражений має велику родину.

Про введення режиму також попросили Чернівецької області, а Харківській вже ввели.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі