Близько половини громадян (52%) вважають, що українська система вищої освіти сьогодні в змозі впоратися з покладеними на неї надіями, 36% не змогли відповісти, а 12% вважають, що гарну освіта в Україні отримати неможливо, свідчать дані опитування Research & Branding Group.
Найчастіше українці вважають, що більш високий рівень професійних знань дає навчання в зарубіжних вузах. Правда, переважання цієї точки зору не є домінуючим, оскільки близько половини дорослих українців вважає, що вітчизняні вузи готують фахівців краще, ніж зарубіжні, або, принаймні, приблизно на такому ж рівні.
Близько половини українців готові сформулювати свою точку зору щодо того, де їм було б бажано дати вищу освіту своїй дитині або онуку. При цьому ті з них, хто хотів би дати цю освіту на батьківщині, чисельно поступаються тим, хто віддає перевагу закордонним вишам (у співвідношенні приблизно 22%:28%). Інші респонденти в тій чи іншій формі ухилилися від відповіді. При цьому вони, як правило, посилалися на те, що це мають вирішувати самі діти, а також на відсутність у них дітей чи онуків, для яких ця проблема актуальна.
Детальніше про проблеми вступної компанії 2017 року читайте у матеріалі Оксани Онищенко "МОН про вступну кампанію: "Усі спірні питання будуть вирішуватися на користь абітурієнта" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".