Безсимптомного перебігу COVID-19 в Україні фактично не фіксується – Степанов

Відео
Поділитися
Безсимптомного перебігу COVID-19 в Україні фактично не фіксується – Степанов
Мутації коронавірусу викликають важкий перебіг хвороби, МОЗ розгляне зміни до протоколу лікування ковіду.

Міністерство охорони здоров’я розгляне зміни до протоколу лікування COVID-19 в України через мутації вірусу та зміну картини перебігу захворювання, розповів на брифінгу 23 березня очільник міністерства  Максим Степанов.

Вірус, за словами міністра, почав вражати молодшу вікову групу – зростає кількість госпіталізацій людей від 30 до 40 років.

«Безсимптомного перебігу фактично не фіксується, часто це важкий перебіг. Вірус почав вражати слизові, нирки, центральну нервову систему, печінку. Зафіксовані випадки, коли хворі помирали від фізичної відсутності необхідності дихати, хоча були в свідомості. Ці дані ми отримали від західних колег», - повідомив Степанов.

Зараз в країні поширюється штам вірусу, який вперше виявили у Великій Британії восени минулого року. Він набагато легше передається від людини до людини (на 70% заразніший за «класичний варіант»), має короткий інкубаційний період (1-3 дні) і характерну важку клінічну картину.

До того ж, «закордонний гість» продовжує мутувати – фахівці Інституту молекулярної біології та генетики НАН України виявили модифікації штаму у зразках від хворих з Івано-Франківська та Києва.

«По всій території країни розповсюджений «британський штам». Він більш агресивний, вражає молодих людей, він більш контагіозний – тобто швидше передається і викликає тяжкий перебіг. З цим пов'язана і кількість госпіталізацій», - зазначив Степанов.

У стаціонарних умовах зараз лікуються 36 тисяч українців, минулого тижня від ускладнень ковіду померло на 300 людей більше, ніж позаминулого.

Середня завантаженість ковідних ліжок по країні, за словами міністра, становить 55% (минулої доби - 45,2%, згідно з даними моніторингу Ради національної безпеки і оборони). Складна ситуація у Києві (понад 70%), Закарпатській (64,8%), Івано-Франківській, Вінницькій (по 56,6% у кожній), Миколаївській (65%) і Львівській (61,6) областях.

СНБО

Дивитися і слухати з 2:11 хвилини.

Станом на березень в країні склалася загрозлива епідемічна ситуація, вважають у НАН і НАМН України. Пік третьої хвилі очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть.

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській, Закарпатській, Одеській, Сумській та Львівській областях, а також у Києві та області ; у «помаранчевій зоні» ще 15 регіонів.

Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе спеціальне засідання, на якому розглянуть запровадження загальнонаціонального локдауну. Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити його потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.

Про те, як пандемія висвітлила всю абсурдність того, що відбувається всередині державної системи, читайте в статті Інни Ведернікової «Поплічники пандемії. За мить до цунамі» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі