Безпека України є фундаментальним питанням – президент Польщі

Поділитися
Безпека України є фундаментальним питанням – президент Польщі © Сайт президента Польщі
Президенти України, Литви та Польщі провели зустріч в рамках «Люблінського трикутника».

Безпека України має фундаментальне значення, заявив президент Польщі Анджей Дуда за результатами зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським та президентом Литви Гітанасом Науседою в рамках «Люблінського трикутника». За словами Дуди, він проти політики поступок щодо Росії.

«Російська проблема пов’язана з тим, що РФ останнім часом робить через посилення своєї військової присутності біля кордону України з Польщею та біля кордону Білорусі та Польщі. Ми бачили посилення присутності й на території Білорусі російських військ. І всі ці явища нас дуже турбують», – заявив Дуда.

За його словами, нарощування військової присутності РФ також турбує всіх союзників з НАТО. Президент Польщі додав, що це стало темою розмови, яка відбулася в форматі «Бухарестської дев’ятки». Дуда нагадав, що це також стало темою переговорів президента США Джо Байдена та президента РФ Владіміра Путіна.

«Наша позиція стосовно цієї справи, як президентів «Люблінської трійки» дуже чітка – безпека України фундаментальне питання. Ми не повинні дозволити не лише військові напади на Україну, а й маємо зробити все, аби запобігти такій атаці, такому нападу», – заявив польський президент.

Дуда запевнив, що він проти будь-якої політики поступок щодо РФ, адже «саме Росія має полишити ці дії, які вона робила останнім часом». Він уточнив, що має на увазі напад на Грузію 2008 року, а в 2014 – напад на Україну.

У липні міністри закордонних справ України, Польщі та Литви заявили про створення «Люблінського трикутника» – тристоронньої платформи для політичного, економічного та соціального співробітництва між країнами.

США та НАТО вимагають від Росії надати гарантії ненападу на Україну. Натомість РФ висунула власні пропозиції щодо «гарантій безпеки» і наполягає на якнайшвидших консультаціях для прийняття «пакетом».

У проєкті «гарантій» Росія вимагає від НАТО не розширюватися на схід, зокрема, не приймати до своїх лав Україну. Підготовка документу, а також події, що передували цьому, вкладаються у російську логіку повернення до поділу світу на «зони впливу».

ZN.UA пропонує читачам поміркувати над тим, що чекає на Україну в середньостроковій перспективі й до чого варто готуватися вже зараз:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі