У постанові є досить корисні речі, наприклад, щодо протидії скупченню учасників тестування. Вони заходитимуть поетапно. По приміщенню рухатимуться групами в одному напрямі, і це допоможе уникнути зустрічного руху та натовпу. Але є речі, які дуже дивують, щоб не сказати обурюють, наголошує у свої статті оглядач відділу освіти і науки ZN.UA Оксана Онищенко.
Наприклад, у підписаному і опублікованому розпорядженні МОЗ немає вимоги, щоб під час тестування між учасниками ЗНО була відстань не менше ніж 1,5 метри.
"Цікаво, чому у чергах (в магазини, салони, офіси, метро, кафе) і між столиками на літній терасі ресторанів відстань між відвідувачами має бути не менше ніж 1,5 метри, а на ЗНО – ні? Чому для салонів, офісів, закладів торгівлі є вимога – не більше одного відвідувача на 5 кв. метрів, а на ЗНО, де діти сидять разом з інструкторами по кілька годин в одній аудиторії, такого не вимагається?", - запитується авторка.
І це при тому, що їм, можливо, доведеться сидіти в зачиненому приміщенні, адже в розпорядженні сказано, що під час тестування можна відкривати вікна при зачинених дверях лише за сприятливих погодних умов.
Відповідний проєкт виставлявся на громадське обговорення. І там була прописана норма: розсадити учасників тестування таким чином, щоб між ними була відстань не менше ніж 1,5 метри, і щоб поруч, спереду та позаду кожного учасника були вільні місця.
Батьки і абітурієнти, побачивши це, зітхнули з полегшенням. Та передчасно, бо з остаточного варіанту документу ця норма зникла. Замість неї з'явилася інша: між учасниками тестування має бути не менше ніж 1,2 метри. І жодних згадок про вільні місця поруч.
Ця дистанція завжди була нормою для проведення ЗНО і позбавляє МОН від головного болю з пошуків нових, більш великих аудиторій для тестування. Однак ці зайві 30 сантиметрів на всі боки довкола кожного випускника можуть відіграти важливу роль.
Докладніше про те, як різні міністерства готувались до проведення ЗНО в умовах епідемії коронавірусу та що з цього вийшло, читайте у статті Оксани Онищенко "Чим можу…".