Без зміни підходів до медосвіти ліцензії лікаря в Україні зможуть отримати одиниці – Ковтонюк

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нині кваліфіковані вітчизняні фахівці з’являються не завдяки системі, а всупереч їй.

Однією зі складових ефективної медичної реформи в Україні має стати індивідуальне ліцензування медиків разом із радикальними змінами в медичній освіті, вважає співзасновник Українського центру охорони здоров’я Павло Ковтонюк.

«Зміни в фінансуванні створюють здоровіші економічні механізми, допомагають отримувати кращу зарплату, орієнтуватись на пацієнта. Але вони не можуть створити якісну медицину», - пояснює він у розмові із  редакторкою відділу соціум ZN.UA Аллою Котляр.

Якісна медицина починається в університеті й гартується у постійному навчанні лікаря після університету, в його професійній відповідальності за результати своєї роботи. В Україні ж нині добре підготовлений спеціаліст, який демонструє конкурентний рівень в лікуванні, – скоріше, виняток, ніж правило після медуніверситету.

Після навчання у молодого лікаря немає механізмів для постійного покращення своєї кваліфікації. Розвиватися, ставати кращим він може не завдяки системі, а всупереч.

За словами Ковтонюка, щойно лікарі утворять свою палату, і почнуть видавати ліцензії, виявиться, що величезній кількості медиків давати їх не можна через вкрай низьку кваліфікацію.

«Коли палата почне видавати ліцензії, вона почне спілкуватись з кожним університетом: те, що ви випускаєте, не може бути ліцензоване. Давайте щось міняти», - додає він. І починати зміни варто вже зараз, вважає співзасновник УЦОЗ.

По-перше – підвищувати прохідний бал, аби приймати до медичних університетів вмотивованих студентів, готових витримувати дуже важке навчання. Такий підхід є загальносвітовим.

По-друге – перейти на західну систему навчання, коли навчатися в медицину йдуть з третього, а не з першого курсу, отримуючи спочатку загальну освіту, а потім більш свідомо обираючи професію лікаря. Цей підхід потребуватиме  зміни навчальних програм і екзаменів ха західним зразком.

По-третє – обов’язкова англійська в усій освіті в Україні, але для медиків – в першу чергу, оскільки вся сучасна медична література видається англійською. «Якщо хочемо бути конкурентними, хочемо вирватись з тієї бідності, в якій живемо, ми маємо відкритися до світу», - підсумовує він.

Як підвищити зарплати медикам, що відбувається з медреформою зараз, і що потрібно робити, аби українці дійсно відчули покращення, читайте в інтерв’ю Алли Котляр із Павлом Ковтонюком.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі