Багато волонтерів не реєструються офіційно. Експерт назвав кілька причин

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Багато волонтерів не реєструються офіційно. Експерт назвав кілька причин Володимир Шейгус © Фото надане Володимиром Шейгусом
Восени 2023 року було зареєстровано понад 6,7 тисячі волонтерів.

Під час презентації одного із соціологічних досліджень представниця Київського міжнародного інституту соціології заявила, що багато волонтерів не реєструються офіційно, а реальний масштаб волонтерства в Україні значно більший. Чому так відбувається, в інтерв’ю ZN.UA розповів виконавчий директор ІСАР Єднання Володимир Шейгус, з яким поговорила Ольга Чекіс.

За словами Шейгуса, протягом минулого року в Україні додатково з’явилося 8563 громадські організації. При чому частину з них зареєстрували або волонтерські групи, або волонтери.

«Реєстрація юридичної особи дає їм змогу бути більшими гравцями, вступати в певні партнерства, щоб отримувати ті чи ті можливості або у фінансовому плані, або у вигляді товарів і навіть послуг. Це – одна з причин, чому волонтери не реєструються», – зазначив Шейгус.

Іншою причиною за його словами є те, що волонтери перефокусували свою спрямованість і вже не так активно збирають кошти. Увага тих, хто донатив, також зменшилася. І вже не виходить збирати кошти так, як у 2022 році чи першій половині 2023. 

«Відповідно, потреба в такій кількості приватних ініціатив для реєстрації волонтерів відпала», – пояснив Шейгус.

Він додав, що станом на жовтень 2023 року зареєстровано 6 734 волонтери. При цьому ті, хто досі збирає гроші на власні рахунки чи картки, здебільшого також зареєстровані.

«Частина волонтерів працює з негрошовою формою допомоги, тобто сенсу реєструватися як волонтер немає. Адже здебільшого реєстр потрібен для легалізації грошової допомоги», – додав Шейгус.

Нагадаємо, із початком повномасштабного вторгнення РФ в Україну для громадянського суспільства основним напрямком діяльності стали допомога Збройним Силам України і жертвам російської агресії. Водночас у 2023 році частка організацій, для яких допомога армії були основними сферами діяльності, зменшилась на 5% (з 43% у 2022 році до 38% у 2023 році).

При цьому після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року довіра громадян до волонтерських та громадських організацій зросла. Нині волонтери та неурядові організації входять в число суспільних інституцій, яким українські громадяни довіряють найбільше.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі