Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року довіра громадян до волонтерських та громадських організацій зросла: за даними Центру Разумкова в липні 2021 року громадським організаціям довіряли 47% українців, а волонтерським – 64%, влітку 2022 року показники зросли до 65% та 85%. Нині волонтери та неурядові організації входять в число суспільних інституцій, яким українські громадяни довіряють найбільше, зазначається у дослідженні “Громадянське суспільство України в умовах війни”, ініційоване ІСАР "Єднання" та виконане Київським міжнародними інститутом соціології.
Упродовж 2023 року до обох суб’єктів відбулося незначне падіння довіри: восени минулого року громадським організаціям довіряли 61% українців (на початку року — 66%), а волонтерам — 84% (на початку року — 88%).
Зазначається, що порівняно з падінням довіри до органів влади (грудень 2022 - грудень 2023 рр.), масштаб зменшення довіри до громадських організацій та волонтерів є значно меншим. Близько половина громадян вважають, що неурядові організаці ефективніші у вирішенні соціальних проблем, ніж бізнес та уряд.
Опитування проводилося з 27 листопада по 23 грудня 2023 року. Основним методом збору даних було телефонне інтерв’ю. Загалом було опитано 1501 представників ОГС і волонтерів, з яких 1401 представляють БО/ ГО, 100 – волонтерські організації та ініціативи. В опитуванні взяли участь організації з усіх областей України і міста Києва, а також у вибірку потрапило 0,3% організацій, релокованих за кордон. Вибірка дослідження репрезентативна для громадських і благодійних організацій, цільової групи КВЕД, які наразі ведуть активну діяльність. Статистична похибка вибірки не перевищує 2.5% для всієї вибірки та 2.6% – для вибірки ОГС.
Раніше повідомлялося, що серед державних та суспільних інституцій українці найбільше довіряють Збройним Силам України, а найменше політичним партіям, парламенту та судам. Такі результати соціологічного опитування оприлюднив Центр Разумкова з 19 по 25 січня 2024 року.