Автори нового підручника для 5-класників за програмою НУШ самостійно шукають гроші на друк

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Друк підручників ускладнений не лише фінансовими проблемами через війну, але й зруйнованими Росією потужностями виробництва.

Діти, які підуть цього року в 5-й клас, навчатимуться за новою програмою (реформа «Нова українська школа», «НУШ»). Надрукованих підручників за цією програмою у зв’язку з війною досі немає (будуть лише електронні версії). Серед учителів є ті, хто наважився самостійно зібрати гроші на друк підручників, оскільки так дітям буде займатися набагато зручніше (читати з маленьких екранів смартфонів незручно, а в деяких дітей взагалі немає гаджетів). Історію про двох таких учителів розповіла Оксана Онищенко у статті «Учительскі «байрактари»: де знайти кошти на підручники».  

«Старими підручниками, які залежалися десь на полицях шкільних бібліотек, скористатися неможливо, бо з цього навчального року в 5-х класах починається реформа НУШ. А це означає: і нові стандарти освіти, і нові програми, і, відповідно, нові підручники», - йдеться у статті. 

Двоє авторів – Анастасія Онатій та Тарас Ткачук – написали підручник з української мови для 5 класу, який став одним із переможців Всеукраїнського конкурсу підручників. Це їхня перша перемога.  Обидва автори – і вчителі, і науковці-філологи. Анастасія – викладачка Національного університету «Києво-Могилянська академія», Тарас – Вінницької академії безперервної освіти. Вони вирішили не чекати, а шукати можливості для друку підручника. Зараз Тарас Ткачук захищає Україну в лавах ЗСУ, але перераховує частину своєї зарплатні на друк підручника, який написав до війни. 

Спочатку  Анастасія та Тарас  просили підтримки в іноземних донорів. Для цього створили  сторінку на Спільнокошті. «Українцям доволі складно робити пожертви, — пояснює авторка підручника. — Вони і так постійно донатять. Нам здавалося, що допомога від іноземців  — це реалістичніша історія, бо одна справа зібрати 70 тис. доларів пожертвами по 100 доларів, а інша — по 100 гривень». 

Щоб залучити якомога більше людей, Анастасія вступала до фейсбук-груп українців за кордоном і розміщувала там публікації про збір коштів на підручник. 

«Я щовечора писала по 10-15 оголошень, що ми такі й такі, ось наше фото, ось наш підручник, ось тут  ми збираємо кошти на друк, якщо в когось є бажання, то підтримайте нас», — пригадує вона. 

Але суттєвої суми зібрати не вдалося. 

«Не кожен погодиться перерахувати кошти незнайомим людям. Одна справа,  коли грошей  просять  відомі волонтери чи великий благодійний фонд з потужною репутацією, причому просять на необхідні для ЗСУ речі, і зовсім інша   – два українські філологи  зі своїм підручником», - йдеться у статті.

Значну частину допомоги вдалося отримати від самих учителів, які викладатимуть за цим підручником. Вони спілкуються у групі на Фейсбуці, яку автори підручника створили ще на етапі конкурсу підручників.

Збір коштів все ще триває. Допомогти дітям отримати новий підручник з української мови можна за наступними реквізитами (отримувач - Онатій Анастасія Віталіївна):

Для іноземних друзів:

 

Для українських друзів: 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі