Українські діти можуть залишитися без підручників для 5 класу. Про це повідомила у своєму пості у Фейсбуці народна депутатка України Наталія Піпа.
За її словами, цього року 1,3 млрд грн мали піти на друк підручників за програмою НУШ. Але ці кошти вже використано для потреб ЗСУ.
“Наше завдання допомогти здійснити мрії дітей – кожен із них хоче мати хорошу професію та успішне майбутнє, для цього їм потрібна наша допомога. Нам потрібно щонайменше 320 млн грн для забезпечення підручниками всіх дітей із 4 базових предметів: українська мова, українська література, математика, історія України”, — пише народна депутатка.
“Ми активно звертаємось до іноземців та меценатів, які можуть допомогти. Нам не хочеться бачити порожні рюкзаки та втрачені мрії. Ми вже маємо перший мільйон гривень від швейцарських партнерів. Однак у нас залишилося всього 1,5 місяця до початку навчального року, щоб знайти кошти. Ми готові боротися за кожну світлу голову та кожне знання. Заради дітей, заради майбутнього України!” — наголошує вона.
У кометарях до посту є такі, з якими погодиться багато хто. Зокрема:
- "думаю, що багато школярів користуватимуться електронною версією. Зробіть опитування і надрукуйте тільки ту кількість, яка дійсно потрібна";
- "моя закінчила 5 клас. Один з мінусів на моє спостереження – багато підручників, причому вчителі всі вимагають носити, ну майже все. Але ось скажіть, навіщо підручник з музичного мистецтва, трудового навчання, основ здоров'я??? Ще і з жорсткими обгортками. Було, що в день доводилося брати і 5-6 книг... Це дуже важко.
- "говорять, у багатьох європейських країнах мало підручників. Вчителі видають дітям роздруківки, також купуються робочі зошити.
У чому плюс – вага рюкзака зменшується в рази!"; - "можна використовувати електронні версії. Нехай міністерство надасть електронний формат для батьків, а вчитель може використовувати на мультибордах при поясненні нових тем".
Детальніше про проблеми шкільних підручників можна прочитати у статті Оксани Онищенко "Є три проблеми, які можуть залишити українських школярів без підручників".