Міністерства охорони здоров'я і Міністерство внутрішніх справ у 2021 році запустять спільний пілотний проєкт створення єдиного аеромедичного простору.
Проєкт має на меті транспортування "важких" пацієнтів в двох областях України, повідомив заступник міністра охорони здоров'я Ігор Іващенко на сайті МОЗ.
Проєкт передбачає залучення аеротехніческіх можливостей (судів авіаційної системи МВС, зокрема літаків і вертольотів ДСНС і Нацполіціі), які цілодобово стануть чергувати разом з бригадами служби екстреної медичної допомоги.
"Суду потрібні, щоб оперативно транспортувати пацієнтів у випадках ургентних, надзвичайних ситуацій, ДТП і т.д. до відповідних установ охорони здоров'я в разі, коли неможливо скористатися автомобільним транспортом", - уточнив Іващенко.
Структури Міністерства охорони здоров'я і МВС вже почали взаємодіяти для забезпечення логістики та залучення авіатехніки для підтримки якісного та своєчасного забезпечення потреб у сфері охорони здоров'я.
Також передбачена реалізація системи доставки донорських органів і реципієнтів в рамках проведення трансплантацій, додали в МОЗ.
Раніше повідомлялося, що потужності державних лабораторій в Україні дозволяють тестувати на COVID-19 всіх, кого направляють лікарі, повідомив заступник міністра охорони здоров'я і головного санітарного лікаря України Віктор Ляшко.
Тестування методом ПЛР залишається основним для лабораторної діагностики коронавірусу.
Також глава МОЗ Максим Степанов просив на сферу охорони здоров'я в наступному році виділити 5% ВВП країни, щоб зупинити відтік фахівців з країни.
У МОЗ планують, що в 2021 році ставка лікування хворих на туберкульоз складе 63 тис., коли сьогодні вона становить понад 20 тисяч.
Середньостатистичну історію "лікування" одного ковід-позитивного українця читайте в матеріалі "Чи не пацієнт, а терпила?".