Авіакатастрофа в Ірані: у МЗС розповіли, коли сім'ї загиблих отримають компенсацію

Відео
Поділитися
Авіакатастрофа в Ірані: у МЗС розповіли, коли сім'ї загиблих отримають компенсацію © ISNA
«М'яч зараз на іранському боці», - кажуть в міністерстві.

Заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін розповів про результати українсько-іранських переговорів щодо катастрофи літака «МАУ».

За словами Єніна, під час першого раунду переговорів, який відбувся в Києві 31 липня, Україна порушила низку проблемних питань. Зокрема, щодо компенсації сім'ям загиблих. Своєю чергою Іран підтвердив готовність виконувати міжнародні зобов'язання.

Питання виплати компенсацій знову обговорюватиметься тільки після завершення розслідування і притягнення винних до відповідальності, пояснив заступник міністра.

«М'яч зараз знаходиться на іранському боці. Усіх цікавить обсяг компенсацій. Хочу ще раз підкреслити, що компенсації розраховуватимуться виключно після того, як Україна отримає повну інформацію про обставини інциденту, притягнення винних до відповідальності і вибачення іранської сторони», - пояснив він в в етері «Україна 24».

Дивитися з 5:09:50.

Нагадаємо, 20 липня влада Ірану доставила «чорні скриньки» збитого літака в Бюро розслідувань та аналізу безпеки цивільної авіації Франції на розшифровку.

Розшифровка тривала чотири дні, при експертизі були присутні фахівці з України, Канади та інших країн, громадяни яких загинули в авіакатастрофі. Отримані дані підтвердили факт «зовнішнього втручання», літак був справний і пілоти все робили правильно.

Boeing 737 розбився вранці 8 січня. Літак було збито двома ракетами класу «земля – повітря» ЗРК «Тор-М1» російського виробництва. Зенітно-ракетний комплекс належить Корпусу вартових Ісламської Революції.

В авіакатастрофі загинули 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану: загалом 176 осіб.

Спершу Іран заперечував свою причетність до катастрофи, одразу ж заявивши про технічну несправність літака. Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами КВІР Амір Алі Хаджизаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Україні важливо знати правду про те, що призвело до трагедії рейсу PS752. Це була ненавмисна помилка оператора ЗРК «Тор-М1» або ж загибель людей стала результатом зовнішнього втручання в систему управління? І якщо останнє є правдою, то хто стоїть за цим зовнішнім втручанням?

«Відповіді на ці питання також можуть вплинути на визначення провини Ірану або іншої країни і, відповідно, на розмір компенсації», - пише в своїй статті оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко. Докладніше –  у матеріалі автора «Іранська місія».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі