Армія Нідерландів готувалася таємно потрапити в Україну відразу після аварії MH17 для захисту уламків

Поділитися
Армія Нідерландів готувалася таємно потрапити в Україну відразу після аварії MH17 для захисту уламків © Wikimedia commons
Міноборони Нідерландів вперше підтвердило чутки про цю місію. Тисяча солдатів з Нідерландської аеромобільної бригади були готові вирушити в Україну та убезпечити зону лиха. Залучені були й солдати з Австралії.

Відразу після того, як рейс MH17 був збитий на сході України, у Збройних сил Нідерландів були конкретні плани проникнути на територію країни та оточити зону лиха - для захисту доказів і рештків, повідомляє нідерландська газета De Telegraaf після інтерв'ю з командувачем Сухопутними військами Мартіном Вийненом.

За повідомленням газети, Міністерство оборони вперше підтверджує чутки про цієї місії.

Міністерство оборони Нідерландів було задіяно незабаром після катастрофи. Район, де був збитий рейс Малайзійських авіаліній, знаходився в руках озброєних бойовиків, і в оборонному відомстві турбувалися, що докази та рештки будуть знищені.

Тисяча солдатів з Нідерландської Аеромобільної Бригади були в резерві, щоб вирушити в Україну та убезпечити зону аварії літака.

Військовим сказали, що вони можуть потрапити на територію "тільки з тим, що вміщається в їх рюкзаках". План полягав у тому, щоб вони зайняли позицію навколо зони аварії та утримували її протягом декількох днів, щоб рятувальники та судові слідчі могли виконувати свою роботу. Стільки солдатів з Австралії теж були готові, повідомляє газета.

Попри те, що це були літні канікули, Міноборони не склало труднощів зібрати тисячу солдатів, повідомляє газета.

Поки Міністерство оборони Нідерландів все ще готувалося до місії, політичні діячі в Гаазі вирішили скасувати її, оскільки бойовики "ДНР" пішли на співпрацю. Після переговорів бойовики дозволили вивезти рештки жертв на територію, яку контролює уряд України.

Нагадаємо, 19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). П'ятим підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії під час обміну.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

За п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ до України і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську. Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі