Україна повертається до участі у розслідуванні катастрофи MH17

Поділитися
Україна повертається до участі у розслідуванні катастрофи MH17 Слухання справи у суді розпочнеться наступного тижня © Уряд Нідерландів
Угоду про продовження участі українських слідчих у JIT підпишуть до кінця тижня.

Українські слідчі продовжуватимуть розслідувати катастрофу літака рейсу МН17 у Донбасі, повідомив генеральний прокурор Руслан Рябошапка. За його словами, угоду про продовження участі України у Міжнародній слідчій групі (JIT) підпишуть до кінця тижня.

"Наприкінці цього тижня планується підписання продовження угоди про слідчу групу, ми також продовжимо цю угоду. Наші прокурори повною мірою представлені в цій слідчій групі, вони професійні, можуть співпрацювати та кваліфіковано працювати в цій слідчій групі", - цитує Рябошапку "Інтерфакс-Україна".

Суд у справі малайзійського "Боїнга" має розпочатися 9 березня 2020 у судовому комплексі "Схіпхол", що розташований приблизно за 50 км від Гааги. Розгляд справи почнеться незалежно від того, чи прибудуть на процес підозрювані чи їх представники.

За словами генпрокурора, Україна чекає від Нідерландів об'єктивного суду та притягнення всіх винних до відповідальності, пише DW.

"Які в нас очікування? Що всіх винних, хто був причетний до цього страшного злочину, буде покарано. Ми не сумніваємося в тому, що рішення буде об'єктивним і справедливим", - зазначив генпрокурор.

Нагадаємо, 19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох осіб, причетних до катастрофи літака Boeing 777 рейсу MH17: росіяни Сергій Дубінський ("Хмурий"), Олег Пулатов ("Гюрза"), Ігор Гіркін ("Стрєлков") і українець Леонід Харченко ("Кріт"). П'ятим підозрюваним став колишній бойовик "ДНР" Володимир Цемах, якого Україна видала Росії під час обміну.

СБУ оголосила підозру фігурантам справи у скоєнні злочину - "терористичного акту, що призвів до загибелі людини".

За п'ять років розслідування трагедії MH 17 було встановлено точний час і маршрут переміщення зенітного ракетного комплексу "Бук" з РФ до України і назад, час і місце запуску ракети, якою збили авіалайнер, і дані понад 150 причетних до транспортування комплексу осіб.

Комплекс "Бук", з якого було випущено ракету, належав 53-й зенітній ракетній бригаді ППО, що базується в російському Курську. Проте РФ досі заперечує свою причетність до трагедії.

17 липня 2014 року над містом Шахтарськ Донецької області з екранів радарів зник "Боїнг-777", що належав "Малайзійським авіалініям" і здійснював рейс МН17 за маршрутом Амстердам – Куала-Лумпур. У катастрофі загинули екіпаж і пасажири літака – усі 298 осіб, зокрема 80 дітей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі