"У зв'язку з подіями у Криму судно було буквально "віджато" Російською Федерацією. Воно було арештовано, порушено відповідне кримінальне провадження і передано Агентству з розшуку та менеджменту активів. Провівши відповідні заходи забезпечення збереження цього майна поки триває виконавче провадження, зрозуміло, що витрати на зберігання та утримання є занадто великими. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України до моменту рішення про конфіскацію це судно буде реалізоване. Кошти від реалізації підуть на рахунок АРМА у державному банку і чекатимуть рішення суду", – повідомив начальник юридичного управління АРМА Андрій Потьомкін.
В АРМА зазначили, що судно "Норд" збудували у 1989 році в місті Азов, що в Ростовській області Росії. Його довжина сягає 23,6 м, ширина – 6,5 м, потужність головного двигуна дорівнює 165 кВт, а чиста місткість становить 32 тони. За даними агентства, електронні торги відбудуться 7 листопада цього року, а стартова ціна за сейнер дорівнює 1 626 181 ривень.
"Очікуємо на жваві торги і сподіваємося, що одразу судно буде продано новому власнику, який зможе розпочати його експлуатацію. Усі бажаючі можуть протягом 15-ти днів подавати заявки на даний лот, сплатити гарантійний внесок і брати участь у торгах. У нас вже є непоганий досвід реалізації морських суден. Тільки за минулий рік продали 7. Це були і рибацькі човни, хімовози і навіть два російських танкери", – додав у свою чергу генеральний директор ДП "СЕТАМ" OpenMarket Віктор Вишньов.
При цьому за словами представника уповноваженої Верховної Ради з прав людини у південних регіонах Олександра Остапенка, усе особисте майно членів екіпажу передадуть власникам.
"Зокрема ми могли побачити ноутбук, одяг, документи на інші особисті речі. Усе це залишилось у тому ж вигляді як його покинули моряки", – зазначив Остапенко.
Раніше у розпорядження АРМА риболовецьке судно "Норд" передала прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК). За словами начальника управління прокуратури АРК Євгена Комаровського, таке рішення прийняли з метою збереження бюджетних коштів, що витрачаються на утримання арештованого судна на території порту "Бердянськ".
Нагадаємо, суд скасував адміністративну відповідальність для екіпажу риболовецького судна "Норд", до кримінальної відповідальності моряків також не притягуватимуть.
Як повідомлялося, 25 березня корабель українських прикордонників затримав поблизу Обитічної коси в Азовському морі риболовецьке судно "Норд" під прапором РФ. Затримане судно і екіпаж відконвоювали у порт Бердянська.
6 квітня Херсонський міськсуд обрав капітану сейнера Володимиру Горбенку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави - 35 тисяч гривень. Згодом Горбенку оголосили про підозру у вчиненні злочину за статтею 249 КК України. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
19 квітня двоє громадян України, члени команди кримського сейнера "Норд", обманним шляхом виїхали до Білорусі. В аеропорту "Жуляни" вони пред'явили документи громадян РФ, видані в генконсульстві Росії у Харкові. Іншим морякам, які також цього дня намагалися вилетіти до Білорусі, не вдалося скористатися російськими документами.