Прокуратура Автономної Республіки Крим (АРК) передала Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) доказ у кримінальному провадженні – судно "Норд". Як повідомила прес-служба прокуратури, передача відбулася на виконання постанови суду.
За словами начальника управління прокуратури АРК Євгена Комаровського, рішення прийнято з метою збереження бюджетних коштів, що витрачаються на утримання арештованого судна на території порту "Бердянськ".
У прокуратурі нагадали, що 4 жовтня в Апеляційний суд Києва було направлено обвинувальний висновок стосовно капітана судна "Норд" у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 332-1 КК (порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї з метою заподіяння шкоди інтересам держави) для визначення підсудності та подальшого розгляду по суті.
В офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини повідомили, що сприяли дотриманню права на власність моряків "Норду", оскільки під час передачі судна до АРМА, були виявлені їхні особисті речі. Їх описали та склали відповідний акт.
У омбудсмена також повідомили, що стежать за дотриманням прав моряків і їм запропонували бути присутніми під час передачі судна, але вони не з'явилися. В офісі підкреслили, що керченське судно "Норд" було захоплене Росією під час анексії Криму, його незаконно зареєстрували в РФ, і воно ходило під прапором країни-агресора. Рішенням українського суду від 30 березня судно було заарештовано.
Раніше суд скасував адміністративну відповідальність для екіпажу риболовецького судна "Норд", до кримінальної відповідальності моряків також не притягуватимуть.
Як повідомлялося, 25 березня корабель українських прикордонників затримав поблизу Обитічної коси в Азовському морі риболовецьке судно "Норд" під прапором РФ. Затримане судно і екіпаж відконвоювали у порт Бердянська.
6 квітня Херсонський міськсуд обрав капітану сейнера Володимиру Горбенку запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави - 35 тисяч гривень. Згодом Горбенку оголосили про підозру у вчиненні злочину за статтею 249 КК України. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.
19 квітня двоє громадян України, члени команди кримського сейнера "Норд", обманним шляхом виїхали до Білорусі. В аеропорту "Жуляни" вони пред'явили документи громадян РФ, видані в генконсульстві Росії у Харкові. Іншим морякам, які також цього дня намагалися вилетіти до Білорусі, не вдалося скористатися російськими документами.