Апеляційний суд залишив Антоненка під вартою

Поділитися
Апеляційний суд залишив Антоненка під вартою © facebook/Андрій Антоненко
Суд розглядав другу скаргу адвокатів на арешт підозрюваного у справі Шеремета.

Апеляційний суд Києва залишив під вартою Андрія Антоненка, підозрюваного у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. Рішення було прийнято після розгляду другої апеляції захисту на рішення Печерського суду про арешт.

"Апеляцію залишити без задоволення", - йдеться в ухвалі суду. Заяви про взяття на поруки підозрюваного не були задоволені.

На засіданні сьогодні оголосили тільки резолютивну частину ухвали, повний текст оприлюднять 15 січня.

Як повідомляє "Українська правда", захист Антоненка розповів про те, що з публікацій у засобах масової інформації дізнався про наявність експертизи, яка може свідчити про непричетність їх підзахисного до вбивства. Йдеться про експертизу, яка встановила, що вбивця мав зріст близько 164-175 см. Про це також розповідала поліція на брифінгу у 2016 році.

За словами адвоката, зріст Антоненка 180 см, що підтверджується записами у військовому квитку. Вони заявили, що прокуратура приховує експертизу про зріст і попросили суд витребувати документ. Прокурор сказав, що "ця експертиза не має значення", оскільки йому невідомий зріст Антоненка. Суд відмовив адвокатам у відповідному проханні.

Як пише "УП", у розпорядженні видання є матеріали, які слідство передавало до суду. Експертизу від 2016 року, яка встановила зріст вбивці, до них не долучили. За даними видання, дійсно проводили експертизу і встановили, що кілер був приблизно 170 см зросту із похибкою ± 3%.

Нагадаємо, 12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка та військового медика Яну Дугарь. У справі також фігурує подружжя добровольців Владислав та Інна Грищенки.

Поліція вважає, що вони можуть володіти інформацією про вбивство Шеремета. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників назвати не змогли. Колеги Шеремета з "Української правди" піддали сумніву озвучену поліцією версію щодо мотивів вбивства.

Печерський суд відправив Дугарь під цілодобовий домашній арешт, а Антоненка та Кузьменко взяв під варту без права внесення застави.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року унаслідок підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли він виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Докладніше читайте в матеріалі DT.UA "Що відомо про вбивство Павла Шеремета" і матеріалі Лесі Литвинової "Еволюція гідності".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі