Антоненко залишили в СІЗО, під судом почалися сутички

Відео
Поділитися
Антоненко залишили в СІЗО, під судом почалися сутички Суд відмовився віддати Андрія Антоненка на поруки. Під час зіткнень з поліцією під судом серйозно постраждали люди © Суспільне
Протестувальники намагалися заблокувати виїзд автозаку, на якому Андрія Антоненка мають доправити назад в ізолятор.

Шевченківський районний суд Києва відмовився звільняти з-під варти військовослужбовця Сил спецоперацій Андрія Антоненка, якого обвинувачують у вбивстві журналіста Павла Шеремета. Яну Дугар залишили під домашнім арештом, а Юлію Кузьменко суд зобов'язав носити електронний браслет, передає «Суспільне».

Згідно з ухвалою суду, що було винесено ввечері в середу, 21 жовтня, обвинуваченим продовжили запобіжні заходи до 19 грудня. Суддя відхилив клопотання всіх, в тому числі народних депутатів, які висловили готовність взяти Антоненка на поруки.

Тим часом під стінами суду зібралися люди, щоб підтримати Антоненка і вимагати його звільнення з СІЗО. Свою незгоду з версією обвинувачення прийшли висловити ветерани, волонтери, представники громадський організацій і політичних партій «Демократична сокира», «Європейська Солідарність», «С14», ініціативи FreeRiff та інші небайдужі громадяни.

Вони заблокували виїзди з території суду, щоб не пропустити автозак, на якому Антоненка мали відвезти назад до СІЗО.

Поліцейські спецпідрозділи відтіснили людей. Як повідомляють очевидці, є ті, хто серйозно постраждав. Як мінімум одного чоловіка поліцейські збили з ніг і пройшлися по ньому, повідомив на своїй сторінці активіст, ветеран АТО Олександр Карпюк.

12 грудня 2019 року керівництво поліції повідомило, що у вбивстві Шеремета підозрюють дитячого кардіохірурга і волонтерку Юлію Кузьменко, рок-музиканта і бійця ССО Андрія Антоненка і військового медика Яну Дугарь. За версією слідства, мотивом вбивства була "дестабілізація суспільно-політичної ситуації". Вірогідних замовників у поліції назвати не змогли.

13 грудня Печерський суд відправив Дугарь цілодобовий під домашній арешт, а Кузьменко взяв під варту на 60 діб без права внесення застави. Запобіжний захід підозрюваним обирав суддя Сергій Вовк, який у 2012 році відправив за грати Юрія Луценка. ЄСПЛ визнав той вирок політично вмотивованим.

Апеляційний суд Києва залишив запобіжні заходу без змін, проігнорувавши десятки бажаючих взяти Кузьменко й Антоненка на поруки, а також на інформацію про алібі підозрюваних і аргументи захисту щодо хибності наданих слідством доказів.

Згодом підозрюваним кілька разів продовжували запобіжні заходи.

У вересні Шевченківський суд приступив до розгляду справи по суті за участю присяжних.

Колеги Шеремета з "Української правди" також засумнівалися в озвученій поліцією версії щодо мотивів вбивства.

Журналіст Павло Шеремет трагічно загинув 20 липня 2016 року в результаті підриву автомобіля. Вибух стався о 7:45 ранку, коли журналіст виїхав з дому і проїхав кілька десятків метрів, на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка в Києві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі