Міністерство охорони здоров'я наполягало на тому, що кращий сценарій для України в нинішній епідеміологічної ситуації - це повний "локдаун" на мінімум 3 тижні, а не карантин вихідного дня, за який 11 листопада проголосував Кабінет міністрів.
Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу «Україна 24».
"Ми, як Міністерство охорони здоров'я, і як все лікарі для нас кращий сценарій - це повний локдаун мінімум на 3 тижні, я навмисно кажу мінімум, 3-4 тижні, щоб розірвати повністю ланцюг передачі хвороби. Ми говорили, що саме так потрібно робити, але... після розрахунків Міністерства фінансів, Міністерства економіки, якщо ми зробимо повний "локдаун" - це не витримає країна ", - розповів Степанов.
Також очільник МОЗ заявив, що складний період з коронавірусом триватиме до квітня.
В межах "карантину вихідного дня" кафе, ресторани, бари та інші заклади громадського харчування не можуть приймати відвідувачів. Дозволено працювати тільки "на винос". Крім того, в зазначений період заборонено роботу ТРЦ і інших розважальних центрів. Заборонено роботу спортзалів і фітнес-центрів.
Заклади культури також не працюватимуть в межах "карантину вихідного дня". Винятком стануть лише суб'єкти господарювання, які займаються кіновиробництвом. Заборонено роботу суб'єктам господарської діяльності та побутового обслуговування.
Працювати у вихідні зможуть закладу торгівлі, 60% площі яких займають продуктові магазини. Також будуть працювати аптеки і магазини з ветеринарними препаратами.
Заборона на роботу не буде діяти для автозаправок, але у них закриють зони харчування. Також уряд дозволив працювати закладам, які надають фінансові або ремонтні послуги. Також дозволена діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей. Чи зможуть працювати оператори поштового зв'язку.
Як і прогнозували експерти, з настанням осені ситуація з захворюваністю коронавірусів почала погіршуватися. У багатьох областях України лікарні перевантажені ковіднимі пацієнтами, в Івано-Франківську під ковідарій готують корпус пологового будинку. МОЗ почало підготовку тимчасових госпіталів для хворих коронавірусів.
Чому українці ігнорують заходи безпеки, не дивлячись на вже очевидні небезпеки в зв'язку з пандемією коронавируса; як впливають на нас карантинні обмеження і як вести себе в умовах тривалої невизначеності - про це редактор розділу «Соціум» Алла Котляр розмовляла з завкафедрою психіатрії, психотерапії та медичної психології НМАПО ім. Шупика, доктором медичних наук, професором Галиною Пилягіною «Невизначеність, Covid-19 і здоровий глузд » в ZN.UA.
Також про те, чому Україна програє в боротьбі з коронавірусом і їй не допоможе карантин «вихідного дня» читайте в статті Юлії Самаєвої "Анархія - мати епідемії".