Через посилення карантину на період з 5 по 16 квітня в Києві заборонені планові госпіталізації в державних і комунальних медичних установах, крім надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим, онкохворим та в разі загрози життю.
Про це йдеться в Протоколі постійної комісії виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за підсумками засідання 1 квітня.
"З метою запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної кopoнaвіpycoм SARS-CoY-2... забороняється проведення державними і комунальними закладами охорони здоров'я планових заходів щодо госпіталізації, крім: надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів; надання медичної допомоги вагітним, породіллям, новонародженим; надання медичної допомоги в спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров'я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями; надання паліативної медичної допомоги в стаціонарних умовах; проведення інших невідкладних і термінових заходів щодо госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відстрочення) існує значний ризик для життя чи здоров'я людей", - йдеться в рішенні комісії.
Також забороняється проведення планових заходів щодо госпіталізації установами охорони здоров'я національного рівня, крім надання планової третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за життєвими показаннями, за умови дотримання відповідних санітарних і протиепідемічних заходів, йдеться в протоколі Комісії з питань ТЕБ та НС.
Нагадаємо, з 5 квітня в Києві посилюють карантин. Нові обмеження будуть діяти як мінімум до 16 квітня.
Так, з понеділка в Києві закривають всі школи і дитячі сади. Користуватися громадським транспортом, включаючи метро, можна буде тільки за спеціальними перепустками. Тобто транспорт буде працювати виключно для перевезень працівників підприємств критичної інфраструктури.
У Київській школі економіки заявили, що на цьому тижні в "червону" зону карантину можуть потрапити більше половини регіонів України.
Однак заступник міністра охорони здоров'я і головний санітарний лікар Віктор Ляшко вважає, що потреби вводити локдаун на всій території України немає. За його словами, ситуація в Івано-Франківській області, де посилення карантинних обмежень сталося в середині лютого, стабілізувалася і захворюваність пішла на зниження.