Координатор акції по блокади Криму, віце-президент Всесвітнього конгресу кримських татар Ленур Іслямов прогнозує старт морської блокади Криму наприкінці 2015 - початку 2016 року.
"Деталі я не можу вам озвучити. Ми до неї (блокаді - ред.) готуємося всіма силами і засобами, які у нас є. Найближча перспектива - це кінець року - початок наступного, тоді ви побачите в реальному вигляді, як вона буде відбуватися ... Ми вас обов'язково проінформуємо, ви про це почуєте", - сказав він.
Іслямов додав, що є попередня згода лідерів Меджлісу на морську блокаду анексованого півострова. Він також зазначив, що ініціатори блокади прагнуть зробити окупацію Криму "максимально дискомфортною для окупантів".
"Ми б хотіли, щоб перебування окупанта на нашій землі рідній для нього було якомога дорожчим і складнішим, ми цим займаємося, по можливості - видавлювати і випалювати звідти окупантів, тому що це наші вулиці, наші могили, це наша історія, їм там нічого робити, геть звідти, це наш дім", - додав Іслямов.
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що група юристів вивчає правову можливість організації морської блокади Криму.
1 грудня координатор громадянської акції по блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що після припинення постачань товарів, продуктів і електрики в Крим з материковою Україною буде "морська блокада" півострова, в тому числі, в районі Керченської переправи, яка зараз є основною транспортною артерією, що з'єднує Крим з Краснодарським краєм Російської Федерації.
Нещодавно народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров також анонсував, що на найближчих засіданнях Кабінет міністрів повинен розглянути рішення про торгову блокаду Криму і Донбасу. Зокрема, уряд України підготував постанову про повне припинення товарних відносин з Кримом і непідконтрольними територіями Донбасу.
З 20 вересня, кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму. Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, - для них перекритівсі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адмінкордоні з Херсонською областю. Громадяни та легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.
Як писала у статті в ZN.UA Валентина Самар, блокада поставок в Крим не є акцією виключно кримських татар і не є акцією Меджлісу, незважаючи на те, що була озвучена його лідерами. Це буде акція всіх кримських політичних українців, які втомилися чекати від влади реальних кроків щодо деокупації півострова і захисту прав його мешканців по обидві сторони Перекопу, але яка не забуває дбати про інтереси вигодонабувачів "кримської офшорки", народженої законом про СЕЗ "Крим".
Як писало раніше ZN.UA, "фейковая" ВЕЗ в Криму дозволяє українським олігархам отримувати мільйони, оскільки в український бюджет не надходить жодних податків - всі гроші йдуть в бюджет нібито заблокованого санкціями Криму.
Детальніше про блокаду Криму та її результати читайте у статті Валентини Самар Заземлення агресора в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".