Рішення про торговельну блокаду Криму і Донбасу розглянуть на Кабміні 9 грудня

Відео
Поділитися
Рішення про торговельну блокаду Криму і Донбасу розглянуть на Кабміні 9 грудня Кабмін планує затвердити торговельну блокаду Кріму та Донбассу
Уряд України підготував проект постанови про припинення товарних відносин з Кримом і непідконтрольними територіями Донбасу.

Кабінет міністрів України завершив розробку проекту постанови про обмеження поставок товарів, робіт і послуг на тимчасово окуповані і непідконтрольні центральній владі території України, повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров.

"Можу сказати, що урядом підготовлено і погоджено з усіма сторонами проект постанови про обмеження поставок окремих товарів, робіт і послуг з тимчасово окупованої території на іншу територію України, або з рештою території України на окуповану територію", - заявив Чубаров на брифінгу в Києві в неділю, 6 грудня.

За словами Чубарова, рішенням буде введена повна заборона на торговельні відносини України з тимчасово окупованими територіями. Документ може бути прийнятий на засіданні Кабміну в середу (9 грудня).

Разом з тим, він додав, що згідно з документом, який є в нього на руках, будь-яка особа може перевозити товари, однак їх еквівалент не повинен перевищувати 10 тис. грн та загальна ціна яких не перевищує 50 кг на одну особу.

Також, зазначив Чубаров, у проекті постанови враховано винятки для переміщення гуманітарної допомоги, яка надається міжнародними гуманітарними організаціями.

Читайте також: Кабмін тимчасово заборонив перевезення вантажів в Крим

Коментуючи дії активістів торгової блокади Криму у разі схвалення урядом вищевказаного документа, Чубаров зазначив, що вони збережуть свої блок-пости на всіх трьох переходах на адмінкордоні з Кримом і будуть спостерігати за тим, щоб норми постанови виконувалися. "Як тільки постанова буде прийнята, учасники громадської блокади не будуть безпосередньо оглядати автомобілі... вони будуть спостерігати за тим, як оглядають автомобілі ті, хто уповноважений", - сказав він.

При цьому питання електроенергії, яка поставляється в Крим, не є питанням розгляду даного проекту постанови, зазначив Чубаров.



Раніше 23 листопада Кабінет міністрів України прийняв рішення, яким тимчасово заборонив переміщення вантажних потоків на адміністративному кордоні між Україною і Кримом. Також прем'єр-міністр Арсеній Яценюк доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі, згідно із законом, підготувати проект розпорядження Кабміну з конкретним переліком товарів, робіт і послуг, які можуть поставлятися в Крим. Для складання списку товарів прем'єр запропонував залучити Меджліс кримськотатарського народу.

У подальшому, зазначив Яценюк, РНБО має затвердити рішення про формат відносин з Кримом і заходи щодо його повернення до складу України.

Читайте також: Ініціатори блокади Криму погрожують перекрити Керченську протоку "військовими методами"

Ще раніше стало відомо про те, що ще 4 листопада президент Петро Порошенко звернувся до Кабміну з листом, в якому запропонував уряду розглянути питання припинення товарообігу і вантажного транспортного сполучення в обидві сторони з окупованим Кримом.

Порошенко запропонував уряду затвердити відповідне рішення. Поки це рішення не буде затверджено остаточно, президент запропонував забезпечити тимчасове застосування цих обмежень.

Президент також зазначив, що одним із пріоритетних завдань органів державної влади на сьогодні є визначення моделі подальших відносин України з тимчасово окупованою територією АР Крим.

"Останнім часом істотно загострилося протистояння між громадськими активістами та окупаційною владою Криму. Порушено низку кримінальних справ проти ініціаторів торгової блокади Криму. Ініціатори безстрокової акції блокування поставок українських товарів на Кримський півострів, яка почалася 20 вересня поточного року, вимагають повністю припинити торговельні відносини з окупованою територією", - аргументує в листі Порошенко необхідність припинення вантажного транспортного сполучення з АРК.

З 20 вересня, кримські татари та інші протестувальники почали продуктову блокаду Криму. Блокада стосується лише вантажних автомобілів, які перевозять товари в Крим і назад, - для них перекриті всі три дороги та пункти пропуску (Чонгар, Чаплинка і Каланчак) на адмінкордоні з Херсонською областю.

Проте громадяни і легкові авто можуть безперешкодно потрапити на територію півострова.

На початку вересня лідери кримських татар заявили, що мають намір розпочати безстрокову блокаду адміністративної межі з окупованих Росією, Кримом, щоб не допустити ввезення українських товарів на територію півострова. Планується, що блокада буде безстроковою і пройде в три етапи. Зокрема, наступним етапом мала стати енергетична блокада Криму. З 21 листопада Крим повністю знеструмлено в результаті падіння опор всіх чотирьох ліній електропередач, які забезпечували поставки е/е на півострів.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі