Активіста Євромайдана Івана Бубенчика віддали на поруки народних депутатів

Поділитися
Активіста Євромайдана Івана Бубенчика віддали на поруки народних депутатів Носіння електронного браслета і домашній арешт Бубенчику не загрожують © Hromadske.ua
Суд визначив поручителями Бубенчика двох народних депутатів - Андрія Денисенка та Олега Петренка.

Печерський районний суд Києва обрав активісту Євромайдана Івану Бубенчику, якого підозрюють у посяганні на життя міліціонера і незаконному поводженні зі зброєю, запобіжний захід у вигляді особистої поруки, передає "УНІАН".

Відповідне рішення прийняв суддя Олексій Соколов. Суд визначив поручителями Бубенчика двох народних депутатів - Андрія Денисенка та Олега Петренка. Таким чином, суд відмовився задовольнити клопотання прокуратури про обрання активісту Євромайдана запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного браслета.

Варто відзначити, що під час судового засідання про готовність взяти підозрюваного на особисті поруки заявляли ще двоє народних депутатів - Семен Семенченко і Володимир Парасюк. Разом з тим прокурор Юлія Малашич зазначала, що Парасюк більше 10 разів не з'являвся на виклики для проведення з ним слідчих дій у справі Бубенчика.

Згідно з рішенням суду, підозрюваний повинен повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання чи роботи; прибувати до слідчого, прокурора чи в суд на першу вимогу; здати закордонний паспорт та інші документи, що дозволяють в'їзд в Україну і виїзд з неї.

"Роз'яснити підозрюваному Бубенчику Івану, що в разі невиконання покладених на нього обов'язків, до нього може бути застосовано більш суворий запобіжний захід, а також накладено грошове стягнення від 0,25% до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб", - зазначив суддя Соколов.

Він оголосив лише резолютивну частину рішення. У свою чергу прокурор заявила, що питання про оскарження рішення в Апеляційному суді Києва буде вирішуватися після отримання повного тексту рішення.

Учасника Революції гідності та АТО Івана Бубенчика затримали 3 квітня у Львівській області, йому повідомили про підозру та доставили до Печерського райсуду Києва для обрання запобіжного заходу.

Прокуратура наполягала на арешті підозрюваного, але судове засідання з обрання запобіжного заходу перенесли.

Бубенчик підозрюється у скоєнні злочинів, передбачених статтею 348 (посягання на життя співробітників правоохоронних органів) та ч.1 статті 263 (незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу.

Під час Євромайдану Іван Бубенчик був активістом "9-ї сотні Самооборони". В інтерв'ю, яке увійшло до документального фільму "Злам. Слідами Революції" він заявив, що 20 лютого 2014 року вів вогонь з автомата Калашникова по "беркутівцях" з будівлі консерваторії. Свої дії він пояснив необхідністю зупинити вбивства "майданівців" та змусити "Беркут" відступити. Після виходу фільму Бубенчика допитали в якості свідка.

У лютому 2014 року Верховна Рада прийняла закон про недопущення притягнення до кримінальної відповідальності учасників Революції гідності за їхні дії під час акція протесту в 2013-2014 роках.

Докладніше читайте у статті Анастасії Станко та Ангеліни Корякіної "Амністія: всі вільні, всі винні?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі