Адвокати українських моряків подали останні апеляції на арешт в Криму

Поділитися
Адвокати українських моряків подали останні апеляції на арешт в Криму © УНІАН
Арешт чотирьох моряків не було оскаржено.

Так званий Верховний суд Криму завтра, 26 грудня, планує розглянути останні апеляції адвокатів на арешт українських моряків, які потрапили в російський полон у Чорному морі. Про це повідомила журналістам представник даної інстанції.

"Надійшли ще п'ять апеляцій. Щодо Без'язичного, (командира походу – ред.) Гриценка, (командира катера "Нікополь" – ред.) Небилиці, Семидоцкого, (командира буксира "Яни Капу" – ред.) Мельничука", - сказали в журналістам.

Повідомляється, що "це останні апеляції".

Також зазначається, що стосовно ще чотирьох моряків скарг на арешт немає. Мова, за даними "Інтерфаксу", йде про співробітника СБУ Василя Сороку, членів екіпажів кораблів Андрія Артеменка і Андрія Эйдере. Всі троє отримали поранення, були заарештовані в Керчі.

Крім того, немає апеляції на арешт моряка Володимира Терещенка.

Так званий Верховний суд Криму раніше, 19-21 і 24 грудня, залишив під вартою 10 українських моряків: Володимира Варімеза, Андрія Оприско, Юрія Будзило, Сергія Цибізова, Богдана Головаша, Сергія Попова, Михайла Власюка, Віктора Беспальченка, Владислава Костишина та командира бронекатери "Бердянськ" Романа Мокряка. Термін утримання під вартою закінчується 24 січня 2019 року.

Суд у вівторок планує розглянути апеляції захисту моряків В'ячеслава Зінченка, Володимира Лісового, Сергія Чулиби, Андрія Шевченка і співробітника СБУ Андрія Драча.

Читайте також: Росіяни назвали подією року відкриття мосту в анексований Крим - опитування

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі