Генасамблея ООН прийняла резолюцію про мілітаризацію окупованого Криму, Азовського і Чорного морів

Поділитися
Генасамблея ООН прийняла резолюцію про мілітаризацію окупованого Криму, Азовського і Чорного морів В ООН нагадали РФ про Будапештський меморандум і порадили забиратися з Криму © president.gov.ua
Резолюцію підтримали 66 держав, 72 - утрималися, 19 – проголосували проти.

Генеральна Асамблея ООН більшістю голосів підтримала резолюцію "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим і м. Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів". Проект резолюції було ініційовано Україною і представлено від імені групи держав, передає "Укрінформ".

Документ підтримали 66 держав, 72 - утрималися, 19 – проголосували проти.

У резолюції перераховані загрози, яка створює Росія для України, Чорноморського регіону й усієї Європи, перекидаючи війська і озброєння, включаючи стратегічні бомбардувальники, балістичні ракети, здатні нести ядерний заряд, до окупованого Криму, а також нарощуючи військову присутність в акваторіях Азовського і Чорного морів. У документі міститься прямий заклик до Росії негайно вивести війська і забрати озброєння з Криму і припинити окупацію півострова.

У резолюції ООН сказано, що своїми діями РФ грубо порушує Будапештський меморандум 1994 року.

"Тимчасова окупація Криму, як і погроза або застосування сили Російською Федерацією проти територіальної цілісності чи політичної незалежності України, порушення зобов'язань за Меморандумом про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, в якому, серед іншого, була підтверджена відданість повазі незалежності, суверенітету і наявних кордонів України", - йдеться у мотивувальній частині документа.

Укладачі резолюції висловили підтримку територіальної цілісності і державного суверенітету України, вказали на незаконність анексії Криму, висловили стурбованість у зв'язку прогресуючою мілітаризацією півострова і прилеглих морських районів, розміщенням літаків і ракет, здатних нести ядерну зброю. Окремо в резолюції йдеться про атаку росіян на українську корабельну групу в Керченоском протоці і Чорному морі 25 листопада.

Держави, що підтримали резолюцію, закликали РФ не перешкоджати свободі судноплавства в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці, припинити переслідування торгових суден, а також засудили незаконне будівництво мосту через Керченську протоку.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі