Генасамблея ООН розгляне проект резолюції про мілітаризації Азовського моря 17 грудня

Поділитися
Генасамблея ООН розгляне проект резолюції про мілітаризації Азовського моря 17 грудня Єльченко розповів про проект української резолюції по Азову © МЗС України
До проекту резолюції внесли інформацію про російську агресію проти України в Керченській протоці.

Генеральна асамблея ООН розгляне проект української резолюції України про мілітаризацію Азовського моря в понеділок, 17 грудня, повідомив постійний представник України в ООН Володимир Єльченко.

"Зараз у нас є змінений проект. Це дуже важливе питання. Як ви знаєте, його розглядатимуть на Генасамблеї 17 грудня. На даний момент він стоїть на ранковому засіданні", - повідомив український дипломат журналістам у ході брифінгу в ООН, присвяченому ситуації в Чорному та Азовському морях, у середу, 5 грудня.

Єльченко уточнив, до тексту документа внесли інформацію про атаку РФ на українську корабельну групу в Керченській протоці.

Напередодні президент Петро Порошенко повідомив, що Україна звернеться до Міжнародного суду ООН з позовом про притягнення РФ до відповідальності за захоплення українських кораблів. 27 листопада Міністерство закордонних справ України поінформувало Арбітражний суд ООН з морського правапро порушення Росією Конвенції ООН з морського права в Чорному морі, Азовському морі і Керченській протоці.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли представники силового блоку: прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше про нерішучість Заходу у підтримці України проти російської агресії читайте у статті Володимира Кравченка "Різноголосся євроатлантичного хору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі