Військовополонений моряк Ейдер написав листа з "Лефортово"

Поділитися
Військовополонений моряк Ейдер написав листа з © Facebook/Эйдер Андрей
Моряк написав про стан здоров'я та умови утримання в СІЗО.

Один з українських військовополонених, який потрапив в полон в результаті атаки прикордонників РФ у Керченській протоці, моряк Андрій Ейдер написав лист з московського СІЗО "Лефортово", де утримується разом з іншими військовополоненими. Копію листа, який датовано 19 грудня, на своїй сторінці в Facebook опублікувала журналіст телеканалу UATV Таїсія Турчин.

Ейдер у своєму листі розповів про стан свого здоров'я і умови перебування, а також зазначив, що "хочеться скоріше повернутися додому".

"Мрію, щоб це сталося хоча б до кінця січня, але мені здається, цій мрії не судилося збутися.. Поняття не маю, наскільки це все затягнеться - півроку, рік... Сподіваюся на швидке політрішення, поки часу пройшло відносно небагато... Не хочеться, щоб про це забували, адже 24 людини сидять просто так в СІЗО іншої країни... Всі ці люди - військові, вони служать народу України", - зазначив Ейдер.

"Поверніть нас додому, не забувайте нас", - закликав він.

Також він згадав про "допитах" і "зустрічах з різними людьми" в СІЗО.

Нагадаємо, 25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, що прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".

Пізніше українських моряків вивезли до Москву зараз більшість з них тримають у СІЗО "Лефортово". Поранених українських полонених перевезли до лікарні "Матроської тиші".

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

17 грудня Генасамблея ООН прийняла резолюцію, яка засуджує мілітаризацію окупованого Криму і дії РФ в акваторії Чорного і Азовського морів.

У зв'язку з ескалацією на Азові, увечері 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада. На посилений режим несення служби перейшли прикордонники, армія, поліція та СБУ.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі